Trwa ładowanie...

Prezentujemy polski tytuł oraz oryginalny, premierowy zwiastun "Magic in the Moonlight"

Share
Prezentujemy polski tytuł oraz oryginalny, premierowy zwiastun "Magic in the Moonlight"Źródło: Kino Świat
dsqchrq

15 sierpnia – pod tytułem <a href="http://film.wp.pl/magia-w-blasku-ksiezyca-6029105915404929c">"Magia w blasku księżyca"</a> – na ekrany polskich kin wejdzie <a href="http://film.wp.pl/magia-w-blasku-ksiezyca-6029105915404929c">"Magic in the Moonlight"</a> – nowy film Woody’ego Allena. Tym razem mistrz komedii powróci do klimatów z przeboju <a href="http://film.wp.pl/o-polnocy-w-paryzu-6027622961705601c">"O północy w Paryżu"</a> i zabierze widzów w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, do pełnej uroku Francji z początku ubiegłego stulecia. W doborowej obsadzie <a href="http://film.wp.pl/magia-w-blasku-ksiezyca-6029105915404929c">"Magii w blasku księżyca"</a>, tradycyjnie dla mistrza, pojawią się doskonali aktorzy, na czele z Emmą Stone i Colinem Firthem – zdobywcą Oscara za rolę w niezapomnianym hicie <a href="http://film.wp.pl/jak-zostac-krolem-6027623257388161c">"Jak zostać królem"</a>.

Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody, mistrz kina i geniusz komedii – Woody Allen, przedstawia następcę wielokrotnie nagradzanych obrazów „Blue Jasmine” i "O północy w Paryżu". Chociaż nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów fabuły, wiadomo, że akcja „Magii w blasku księżyca” rozegra się w latach 20. na malowniczym południu Francji, a tłem wydarzeń będą pełne przepychu posiadłości Lazurowego Wybrzeża i tamtejsze, modne kluby jazzowe. Główny bohater wydarzeń to Anglik (Colin Firth), ściągnięty do Francji, by zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium (Emma Stone). Jego zadanie skomplikuje się, gdy sam wpadnie w sidła jej zniewalającego
uroku.

O popis najwyższej klasy aktorstwa w „Magii w blasku księżyca”, jak zwykle u Allena, zadba plejada znakomitości. A tę współtworzą m.in. zdobywcy Oscarów: Colin Firth („Jak zostać królem”) i Marcia Gay Harden (*„Pollock”*), dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Jacki Weaver(„Poradnik pozytywnego myślenia”, „Królestwo zwierząt”), brytyjski aktor, pisarz i reżyser Simon McBurney („Szpieg”) oraz nominowane do Złotego Globu Eileen Atkins („Godziny”) i
Emma Stone, jedna z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd młodego pokolenia („Służące”, „Łatwa dziewczyna”, „Niesamowity Spider-Man”).

Ten scenariusz przeleżał w mojej szufladzie całe wieki. Wiedziałem, że to świetna historia, ale miałem spory problem w umiejscawianiem jej akcji we współczesności. Gdy wpadłem na pomysł, że mogłaby się ona rozgrywać we Francji, około 1920 roku, wszystko z miejsca nabrało sensu.” – mówi Allen i dodaje – „Na zdjęcia do Nicei przybyłem ze sprecyzowanym planem. Miałem wspaniałego operatora i genialnego scenografa. Problemem okazały się lokacje. W naszych myślach widzieliśmy nocne kluby, przemytników, pary tańczące Charlestona. A tu nic. Wiejskie plenery i żadnych, ale to żadnych klubów! Byłem w totalnym szoku. Czy to rzeczywiście miał być region, do którego bogaci Rosjanie uciekali po rewolucji? Przecież ja jestem mieszczuchem, pomyślałem. Nie kręcę drzew i motyli” – żartuje reżyser.

"Magia w blasku księżyca" w kinach od 15 sierpnia 2014

dsqchrq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsqchrq
dsqchrq