Prezydent Polski podpisuje szkodliwą ustawę w amerykańskim komiksie

Akcja najnowszego komiksu z serii "X-Men Red" rozgrywa się w Polsce, w której prezydent podpisuje ustawę wymierzoną w obywateli. Analogie do rzeczywistości narzucają się same.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z piątego numeru "X-Men Red"
Kadr z piątego numeru "X-Men Red" (Materiały prasowe)
WP

Dziennikarz Radosław Czyż opublikował w mediach społecznościowych fragment najnowszego komiksu z serii "X-Men Red", który trafił właśnie do sprzedaży na platformie Comixology.

Nie byłoby pewnie w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że scenarzysta Tom Taylor rzucił bohaterów nad Wisłę. Jednak na tym nie koniec.

W komiksie prezydent Polski podpisuje ustawę odbierającą prawa mniejszości obdarzonej supermocami. Przeciwko polskim mutantom występuje wojsko, a w ich obronie stają odziani w trykoty tytułowi bohaterowie.

WP

Na szczęście wszystko kończy się dobrze. Prezydent tak naprawdę nie miał złych zamiarów, bo był zmanipulowany przez złą telepatkę. Ustawa trafia do kosza, a wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Na rysunkach autorstwa Mahmuda A. Asrara widać poprawnie oddany Pałac Prezydencki w Warszawie, policjantów w oryginalnych mundurach i samochody. Nie zgadza się jedynie wizerunek samego prezydenta, który, jak słusznie zauważa jeden z komentatorów, do złudzenia przypomina Bolesława Bieruta. Przypadek?

Zobacz zwiastun "Nowych mutantów":

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP