Program TV na niedzielę: "Zmierzch", "Gdzie jesteś, Amando", "Córki dancingu" [28‑01-2018]
Dziś w TV wybitnie udany dramat kryminalny "Gdzie jesteś, Amando", obsypane nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach "Córki dancingu" oraz "Zmierzch" - film na podstawie bestsellerowej powieści, który 10 lat temu zarobił prawie 400 mld dol. Na kanale WP pojawi się kolejny odcinek hitu polskiego internetu, czyli satyryczne "Ucho prezesa". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w ostatnią niedzielę stycznia.
"Zmierzch"
Pierwsza ekranizacja bestsellerowego cyklu powieści o losach Isabelli Swan, cichej nastolatki uwikłanej w romans z przystojnym i wiecznie młodym wampirem. Po przeprowadzce do spokojnego, górskiego miasteczka, gdzie mieszka ojciec Belli, dziewczyna zwraca uwagę na Edwarda Cullena - tajemniczego przystojniaka, który początkowo nie wyraża zainteresowania nastolatką. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Bella poznaje prawdziwe oblicze Edwarda i dowiaduje się o mrocznej stronie niektórych mieszkańców.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
Obejrzyj zwiastun filmu "Córki dancingu":
Obraz w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, nagrodzony m.in. na festiwalach w Gdyni i Sundance, to niecodzienna mieszanka polskiego musicalu i surrealistycznego horroru. ''Córki dancingu'' opowiadają historię dwóch nastolatek, Złotej i Srebrnej, które poznają świat warszawskich dancingów lat 80. Dziewczyny dołączają do zespołu muzyków i błyskawicznie stają się sensacją nocnego życia stolicy. Nie są to jednak zwykłe nastolatki, lecz syreny skrywające mroczną naturę...
"Gdzie jesteś, Amando"
Jeden z najlepszych kryminałów wszech czasów. Rewelacyjny debiut reżyserski Bena Afflecka, który w 2007 roku pokazał prawdziwą klasę w zupełnie nowej roli. Akcja filmu rozgrywa się na robotniczych przedmieściach Bostonu, gdzie dochodzi do zaginięcia czteroletniej Amandy McCready. Policja wkrótce daje za wygraną, jednak zdesperowani ciotka i wuj zaginionej zlecają poszukiwania parze młodych prywatnych detektywów. Okazuje się, że matka dziewczynki jest uzależniona od alkoholu i narkotyków, co nie ułatwia dochodzenia. Detektywi wpadają na trop sieci dealerów w Dorchester, odkrywają także przypadki molestowania seksualnego. Niestety, nie przybliża ich to ani na krok do odkrycia zagadki zniknięcia Amandy.
"Ucho prezesa"
Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, wciela się w tytułowego prezesa, którego pierwowzorem jest lider partii rządzącej. Polityk zasiada w swoim gabinecie, gdzie przyjmuje zarówno przedstawicieli obozu rządowego, by słuchać sprawozdań oraz przekazywać dalsze instrukcje, jak i opozycji. W każdym odcinku zjawia się tam inny gość, a wydarzenia nawiązują do aktualnych spraw, które rozgrywają się na najwyższych szczeblach władzy w Polsce.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
Obejrzyj zwiastun "Ucha prezesa":
"Pitch Black"
Kultowy obraz science fiction z przełomu wieków, który rozpędził karierę mało znanego wówczas Vina Diesela. "Pitch Black" to historia Richarda B. Riddicka (Vin Diesel), niebezpiecznego więźnia transportowanego statkiem kosmicznym, który ulega wypadkowi i rozbija się na powierzchni niebezpiecznej planety. Załoga statku, chcąc przeżyć w niegościnnym świecie, musi połączyć siły z człowiekiem, który wydawał im się największym zagrożeniem.
"Essential Killing"
"Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego (scenariusz i reżyseria) to thriller wojenny z międzynarodową obsadą. Przed kamerą pojawili się tacy aktorzy jak Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner czy David L. Price. Film opowiada historię Mohammeda podejrzewanego o współpracę z Al-Kaidą, który trafia do amerykańskiej niewoli. Mężczyźnie udaje się zbiec z transportu i od tej chwili nie cofnie się przed niczym, byleby tylko nie wrócić w ręce Amerykanów, którzy widzą w nim terrorystę. W 2010 roku "Essential Killing" zdobyło m.in. trzy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji - w tym dla najlepszego filmu konkursowego - oraz pięć Złotych Lwów (m.in. najlepszy film, reżyseria i zdjęcia).