Trwa ładowanie...
d32l3dl

Program TV na piątek 21.10.16: „Hobbit: Niezwykła podróż”, „Avengers: Czas Ultrona” i głośny polski film biograficzny

Piątkowy program TV ponownie obfituje w wiele interesujących hitów filmowych. Na małym ekranie pojawi się między innymi przebój „Avengers: Czas Ultrona”, który zarobił na całym świecie prawie 1,5 miliarda dolarów, oraz „Hobbit: Niezwykła podróż”, czyli widowiskowa ekranizacja kultowej powieści J.R.R. Tolkiena. Jakie jeszcze tytuły znajdują się w programie TV na piątek? Oto kilka naszym zdaniem najciekawszych propozycji na udany seans na początek weekendu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż (Materiały prasowe)
d32l3dl

„Hobbit: Niezwykła podróż
"Hobbit: Niezwykła podróż" to pierwsza cześć długo wyczekiwanej trylogii Petera Jacksona będącej adaptacją popularnego arcydzieła J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit". Tytułowy bohater Bilbo Baggins wyrusza w epicką podróż, aby odzyskać utracone Królestwo Krasnoludów Erebor i wyzwolić je spod władzy przerażającego smoka Smauga. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa Szarego całkowicie odmienia jego życie. Bilbo dołącza do kompanii trzynastu krasnoludów dowodzonej przez Thorina Dębową Tarczę. Drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami, wędrowcy muszą bowiem przemierzyć zdradzieckie ziemie opanowane przez zabójczych orków i goblinów oraz tajemniczą i złowieszczą postać znaną jako Czarnoksiężnik.
„Hobbit: Niezwykła podróż” - TVN 20:00

„Avengers: Czas Ultrona”
Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów na ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.
„Avengers: Czas Ultrona” - HBO 3 23:15

„Jesteś Bogiem”
"Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida to oczekiwany przez blisko dekadę film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski lat 90., prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynne "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków. W 2013 roku "Jesteś Bogiem" zdobyło sześć Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, w tym za najlepszy debiut lub drugi film.
„Jesteś bogiem” - TVP HD 00:00

„Kleopatra”
W tym najbardziej widowiskowym, zrealizowanym z ogromnym rozmachem filmowym spektaklu grają największe gwiazdy ówczesnego kina - Richard Burton, Rex Harrison i Elizabeth Taylor. Jest to historia królowej Egiptu i jej miłości do dwóch największych wodzów starożytnego Rzymu: Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Zarówno Burton jak i nominowany do Oscara Harrison dają popis gry aktorskiej, jednak to właśnie Elizabeth Taylor dała jeden z najwspanialszych występów w swej karierze. Film zdobył Oscary za scenografię, kostiumy i efekty specjalne. Niektóre sceny przeszły do historii kina, jak na przykład wjazd Kleopatry do Rzymu.
„Kleopatra” - TVP 1 21:40

„Faceci w czerni 3”
Kolejna część kultowej serii o agentach specjalnej jednostki rządowej. Ich zadaniem jest zajmowanie się kontaktami z Obcymi i utrzymywaniem społeczeństwa w błogiej nieświadomości. Pojawiają się bez zapowiedzi, znikają bez śladu. Ich znakiem rozpoznawczym są czarne garnitury i okulary... a także cały zestaw kosmicznych gadżetów. Tym razem dwaj najbardziej znani agenci MIB zmierzą się z kosmitami w niezwykłym śledztwie pokonującym bariery nie tylko przestrzeni, ale i czasu.
„Faceci w czerni 3” - Polsat 22:05

d32l3dl

Podziel się opinią

Share

d32l3dl

d32l3dl