Trwa ładowanie...
d2gas88

Program TV na piątek: "Pitbull. Nowe porządki", "Wróg u bram", "Obecność" [13-10-2017]

Dziś w TV głośny hit Patryka Vegi i nowy początek gangsterskiej sagi – "Pitbull. Nowe porządki", który przyciągnął do kin prawie 1,5 mln widzów. W piątkowy wieczór obejrzymy też "Wroga u bram", czyli jeden z najdroższych europejskich filmów w dziejach, a osoby o mocnych nerwach nie mogą przegapić "Obecności". Na kanale WP zadebiutuje thriller z Antonio Banderasem w roli głównej "Mroczna Argentyna". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 13 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Pitbull. Nowe porządki"
Kadr z filmu "Pitbull. Nowe porządki" (Materiały prasowe)
d2gas88

"Pitbull. Nowe porządki"

Jeden z największych przebojów polskiego kina w reżyserii Patryka Vegi. Brutalny, ale momentami zabawny kryminał z udziałem Bogusława Lindy, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Przestępca rzuca wyzwanie policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy, który wkrótce spotyka na swojej drodze bohaterów dawnego "Pitbulla" - Gebelsa, Igora i Barszczyka. Policjanci rozpracowujący tzw. grupę mokotowską zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najgroźniejszą organizacją przestępczą w Polsce i muszą ze sobą współpracować. "Pitbull. Nowe porządki" obejrzało w kinach 1 433 000 widzów.

"Pitbull. Nowe porządki" - TVP 2 22:45

d2gas88

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Mroczna Argentyna"

Antonio Banderas i Emma Thompson w nowy thrillerze na kanale WP. Argentyna, lata 70. W kraju panuje terror, wielu ludzi znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wśród zaginionych jest Cecilia, dziennikarka i żona reżysera teatralnego, Carlosa Ruedy. Kobieta przepada bez wieści wkrótce po opublikowaniu w gazecie artykułu na temat porwań. Policja nie kwapi się do poszukiwań, dlatego mąż zaginionej rozpoczyna prywatne śledztwo. Sprawy komplikują się, gdy zostaje porwana także córka Ruedów. Wkrótce Carlosa odkrywa u siebie dar jasnowidzenia.

"Mroczna Argentyna" - WP 20:00

d2gas88

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Mroczna Argentyna":

"San Andreas"

d2gas88

Perfekcyjnie zrealizowane "San Andreas" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej jest dowodem, że staromodne efekty specjalne i użyte z głową CGI mogą dać fantastyczny rezultat, a trwające kilka minut, rozchwiane ujęcia jeszcze bardziej uwypuklają ich realizm. Warto zwrócić przy tym uwagę, że katastrofa, choć kardynalna w kontekście całego filmu, jest tu tak naprawdę tłem dla zmagań bohaterów – ludzkich, wzbudzających sympatię i co ważne – pierwszorzędnie obsadzonych.

"San Andreas" - TVN 20:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Wróg u bram"

d2gas88

W dniu premiery (2001) "Wróg u bram" z budżetem na poziomie 90 mln dol. był najdroższym przedsięwzięciem w historii europejskiej kinematografii. Film Jeana Jacquesa Annauda ("Imię Róży", "Siedem lat w Tybecie") jest po dziś dzień uważany za jeden z najlepszych obrazów wojennych, choć wartość historyczna i wątpliwe przywiązanie do faktów wzbudziły ogromne kontrowersje. „Wróg u bram” to opowieść oparta na motywach prawdziwej historii, która rozegrała się podczas bitwy o Stalingrad w 1942 r. Jude Law wcielił się w rolę radzieckiego snajpera Vasila Zaitseva, który miał na swoim koncie setki zabitych nazistów podczas oblężenia Stalingradu. Aby przerwać dobrą passę Zaitseva, Niemcy wysyłają na misję majora Koniga (Ed Harris).

"Wróg u bram" - HBO 01:15

Obejrzyj zwiastun filmu "San Andreas":

"Full Metal Jacket"

d2gas88

Kultowy film Stanleya Kubricka i jeden z najlepszych obrazów poruszających temat wojny w Wietnamie. "Full Metal Jacket" zachwycił krytyków i widzów, choć jego realizacja nie należała do najłatwiejszych. Dość powiedzieć, że zdjęcia trwały blisko rok, gdyż jeden z głównych aktorów, R. Lee Ermey (sierżant Hartman) miał poważny wypadek samochodowy. Połamał wszystkie żebra po jednej stronie i nie mógł pojawić się na planie przez kilka miesięcy. Akcja rozrpoczyna się w obozie amerykańskiej piechoty morskiej, do którego przybywają rekruci. Jeden z nich - Joker zostaje przydzielony do grupy bezlitosnego sierżanta Hartmana, który poddaje młodych żołnierzy wyczerpującemu psychicznie i fizycznie treningowi. Prawdziwe piekło czeka jednak na nich w Wietname, gdzie Joker pełni funkcję korespondenta wojennego.

"Full Metal Jacket" - TCM 02:20

"Wszystko za życie"

"Wszystko za życie" w reżyserii Seana Penna to niezwykła historia oparta na faktach, która opowiada o losach Christophera McCandlessa. Po ukończeniu szkoły porzuca rodzinny dom i postanawia żyć w zgodzie z siłami natury. Bohater wyrusza na Alaskę, by osiedlić się w jej dzikich lasach. W roli głównej Emile Hirsch.

d2gas88

"Wszystko za życie" - Paramount 22:45

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj fragment filmu "Pitbull. Nowe porządki":

"Obecność"

Filmów o nawiedzonych domach jest całe mnóstwo, ale ze świecą szukać tak dobrej produkcji jak oparta na faktach "Obecność" z 2013 r. Jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat opowiada historię rodziny Perron. Tajemnicza i złowieszcza zjawa terroryzuje ich dom na odludnej farmie. Ostatnią deską ratunku jest dla nich słynna para badaczy zjawisk paranormalnych - Lorraine i Eda Warrenów, działających z ramienia Kościoła katolickiego.

"Obecność" - TVN Fabuła 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2gas88

Podziel się opinią

Share
d2gas88
d2gas88