Trwa ładowanie...

Program TV na piątek: "Pitbull. Nowe porządki", "Wróg u bram", "Obecność" [13-10-2017]

Dziś w TV głośny hit Patryka Vegi i nowy początek gangsterskiej sagi – "Pitbull. Nowe porządki", który przyciągnął do kin prawie 1,5 mln widzów. W piątkowy wieczór obejrzymy też "Wroga u bram", czyli jeden z najdroższych europejskich filmów w dziejach, a osoby o mocnych nerwach nie mogą przegapić "Obecności". Na kanale WP zadebiutuje thriller z Antonio Banderasem w roli głównej "Mroczna Argentyna". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 13 października.

Program TV na piątek: "Pitbull. Nowe porządki", "Wróg u bram", "Obecność" [13-10-2017]Źródło: Materiały prasowe
d8balrp

"Pitbull. Nowe porządki"

Jeden z największych przebojów polskiego kina w reżyserii Patryka Vegi. Brutalny, ale momentami zabawny kryminał z udziałem Bogusława Lindy, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Przestępca rzuca wyzwanie policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy, który wkrótce spotyka na swojej drodze bohaterów dawnego "Pitbulla" - Gebelsa, Igora i Barszczyka. Policjanci rozpracowujący tzw. grupę mokotowską zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najgroźniejszą organizacją przestępczą w Polsce i muszą ze sobą współpracować. "Pitbull. Nowe porządki" obejrzało w kinach 1 433 000 widzów.

Antonio Banderas i Emma Thompson w nowy thrillerze na kanale WP. Argentyna, lata 70. W kraju panuje terror, wielu ludzi znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wśród zaginionych jest Cecilia, dziennikarka i żona reżysera teatralnego, Carlosa Ruedy. Kobieta przepada bez wieści wkrótce po opublikowaniu w gazecie artykułu na temat porwań. Policja nie kwapi się do poszukiwań, dlatego mąż zaginionej rozpoczyna prywatne śledztwo. Sprawy komplikują się, gdy zostaje porwana także córka Ruedów. Wkrótce Carlosa odkrywa u siebie dar jasnowidzenia.

d8balrp

Obejrzyj zwiastun filmu "Mroczna Argentyna":

Perfekcyjnie zrealizowane "San Andreas" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej jest dowodem, że staromodne efekty specjalne i użyte z głową CGI mogą dać fantastyczny rezultat, a trwające kilka minut, rozchwiane ujęcia jeszcze bardziej uwypuklają ich realizm. Warto zwrócić przy tym uwagę, że katastrofa, choć kardynalna w kontekście całego filmu, jest tu tak naprawdę tłem dla zmagań bohaterów – ludzkich, wzbudzających sympatię i co ważne – pierwszorzędnie obsadzonych.

d8balrp

"Wróg u bram"

W dniu premiery (2001) "Wróg u bram" z budżetem na poziomie 90 mln dol. był najdroższym przedsięwzięciem w historii europejskiej kinematografii. Film Jeana Jacquesa Annauda ("Imię Róży", "Siedem lat w Tybecie") jest po dziś dzień uważany za jeden z najlepszych obrazów wojennych, choć wartość historyczna i wątpliwe przywiązanie do faktów wzbudziły ogromne kontrowersje. „Wróg u bram” to opowieść oparta na motywach prawdziwej historii, która rozegrała się podczas bitwy o Stalingrad w 1942 r. Jude Law wcielił się w rolę radzieckiego snajpera Vasila Zaitseva, który miał na swoim koncie setki zabitych nazistów podczas oblężenia Stalingradu. Aby przerwać dobrą passę Zaitseva, Niemcy wysyłają na misję majora Koniga (Ed Harris).

Obejrzyj zwiastun filmu "San Andreas":

"Full Metal Jacket"

Kultowy film Stanleya Kubricka i jeden z najlepszych obrazów poruszających temat wojny w Wietnamie. "Full Metal Jacket" zachwycił krytyków i widzów, choć jego realizacja nie należała do najłatwiejszych. Dość powiedzieć, że zdjęcia trwały blisko rok, gdyż jeden z głównych aktorów, R. Lee Ermey (sierżant Hartman) miał poważny wypadek samochodowy. Połamał wszystkie żebra po jednej stronie i nie mógł pojawić się na planie przez kilka miesięcy. Akcja rozrpoczyna się w obozie amerykańskiej piechoty morskiej, do którego przybywają rekruci. Jeden z nich - Joker zostaje przydzielony do grupy bezlitosnego sierżanta Hartmana, który poddaje młodych żołnierzy wyczerpującemu psychicznie i fizycznie treningowi. Prawdziwe piekło czeka jednak na nich w Wietname, gdzie Joker pełni funkcję korespondenta wojennego.

d8balrp

"Wszystko za życie"

"Wszystko za życie" w reżyserii Seana Penna to niezwykła historia oparta na faktach, która opowiada o losach Christophera McCandlessa. Po ukończeniu szkoły porzuca rodzinny dom i postanawia żyć w zgodzie z siłami natury. Bohater wyrusza na Alaskę, by osiedlić się w jej dzikich lasach. W roli głównej Emile Hirsch.

Obejrzyj fragment filmu "Pitbull. Nowe porządki":

"Obecność"

Filmów o nawiedzonych domach jest całe mnóstwo, ale ze świecą szukać tak dobrej produkcji jak oparta na faktach "Obecność" z 2013 r. Jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat opowiada historię rodziny Perron. Tajemnicza i złowieszcza zjawa terroryzuje ich dom na odludnej farmie. Ostatnią deską ratunku jest dla nich słynna para badaczy zjawisk paranormalnych - Lorraine i Eda Warrenów, działających z ramienia Kościoła katolickiego.

d8balrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8balrp