Trwa ładowanie...

Program TV na piątek: "Sami swoi", "Igrzyska śmierci", "Świnki" [26-01-2018]

Dziś w TV "Sami swoi", jedna z najlepszych polskich komedii wszech czasów, swojska i nieustannie śmieszna. Oprócz tego hollywoodzki przebój "Igrzyska śmierci" z nagrodzą Oscarem Jennifer Lawrence w roli głównej i wstrząsające "Świnki", poruszające tematykę pedofilii z udziałem polskich chłopców żyjących przy niemieckiej granicy. Na kanale WP pojawi się komedia "Dzień jak co dzień" z Lievem Schreiberem i Helen Hunt w rolach głównych. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 26 stycznia.
Share
Kadr z filmu "Świnki"
Kadr z filmu "Świnki"Źródło: Filmpolski.pl
d2qe0o6

"Świnki"

Mocne polskie kino, pokazywane m.in. na festiwalach w Karlowych Warach i Warszawie. Film nagrodzony Złotym Lwem za najlepszy debiut aktorski Roberta Glińskiego. Bohaterem "Świnek" jest Tomek, szesnastoletni chłopak żyjący z rodzicami i siostrą w bloku tuż przy granicy polsko-niemieckiej. Pewnego dnia Tomek poznaje tajemnicę swojego szkolnego kolegi, Ciemnego. On i kilku innych chłopców w wieku 14-16 lat sprzedają się za pieniądze niemieckim pedofilom.

"Świnki" – Kino Polska 20:00

"Sami swoi"

Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jedna z najpopularniejszych polskich komedii w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego bawi kolejne pokolenia od lat. Pierwsze przygody Kargula i Pawlaka z 1967 r. odniosły tak ogromny sukces, że powstanie kontynuacji było tylko kwestią czasu. W piątek 26 stycznia mamy więc kolejną okazję, aby przypomnieć sobie zabawne perypetie skłóconych rolników, sportretowanych przez niezapomnianych Władysława Hańczę i Wacława Kowalskiego. "Sami Swoi" okazali się największym hitem filmowym w 2014 r. według telewizyjnego raportu Nielsen Audience Measurement. Czy tak będzie tym razem? Są na to ogromne szanse.

d2qe0o6

"Sami swoi" - Polsat 20:10

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj: ciekawostki z życia Władysława Hańczy, gwiazdy filmu "Sami swoi":

"Igrzyska śmierci"

Ekranizacja bestsellerowego cyklu powieści z gatunku young adult. Główną bohaterką jest Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence), nastoletnia mieszkanka Dystryktu 12 – najbiedniejszej krainy w postapokaliptycznym świecie, rządząnym twardą ręką przez władze państwa Panem. Tytułowe igrzyska to cykliczne wydarzenie, w którym biorą udział młodzi reprezentanci każdego dystryktu. 24 nastolatków staje do walki na śmierć i życie, by upamiętnić krwawo stłumioną rebelię. Akcja filmu rozpoczyna się od Igrzysk, w których ma wziąć udział młodsza siostra Katniss...

d2qe0o6

"Igrzyska śmierci" – TVP 2 20:45

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Dzień jak co dzień"

Komedia amerykańska z Lievem Schreiberem i Helen Hunt w rolach głównych. Ned pracuje jako scenarzysta telewizyjny. Mieszka z żoną i dwójką dzieci w Nowym Jorku. Pewnego dnia w stabilnym życiu mężczyzny dochodzi do nieoczekiwanego kryzysu. Jego zbuntowany starszy syn Jonah odkrywa, że jest gejem i chce iść na imprezę dla studentów. Żona sprowadza schorowanego ojca, który ma zamieszkać w ich domu. W pracy szef zaczyna stawiać wymagania i zachowuje się jeszcze bardziej nieprzewidywalnie niż zwykle. Na dodatek Ned ma współpracować z nową koleżanką, która okazuje się bardzo seksowną kobietą.

d2qe0o6

"Dzień jak co dzień" – WP 20:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Hrabia Monte Christo"

Zrealizowana z rozmachem kostiumowa produkcja idealnie oddaje wyjątkowy klimat swojego literackiego pierwowzoru. W rolach głównych filmu wystąpili Jim Caviezel, Guy Pearce oraz Dagmara Dominczyk. To właśnie dzięki ekranizacji prozy Aleksandra Dumasa o polskiej ślicznotce zrobiło się głośno za granicą. „Hrabia Monte Christo” to opowieść o francuskim młodym marynarzu Edmundzie Dantesie, który zakochuje się w ślicznej Mercedes. Pech chce, że w tej samej kobiecie zadurzył się niejaki Fernand Mondego, który składa na swego druha fałszywy donos. Główny bohater zostaje zesłany do rygorystycznego więzienia, ale po kilkunastu latach udręki Edmundowi udaje się jednak zbiec z okrutnych lochów. Przybierając tytuł Hrabiego Monte Christo, planuje on zemstę za wyrządzone mu krzywdy.

d2qe0o6

"Hrabia Monte Christo" - TVP 1 21:25

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Świnki":

''Aguirre, gniew boży"

Dramat historyczny w reżyserii Wernera Herzoga. Akcja rozgrywa się w 1560 roku w peruwiańskiej dżungli. Jego bohaterami są Hiszpanie starający się dotrzeć do mitycznego Eldorado – czyli krainy złota. Najważniejszy z konkwistadorów, owładnięty żądzą bogactw popada w obłęd i terroryzuje całą wyprawę. Na planie filmu doszło do niewyobrażalnej scysji (jednej z wielu w historii ich znajomości) między reżyserem, a Klausem Kinskim, który w napadzie furii chciał opuścić plan filmowy. Herzog straszył ekipę samobójstwem, jeśli aktor by się tego dopuścił...

''Aguirre, gniew boży" - Cinemax 00:40

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2qe0o6

Podziel się opinią

Share
d2qe0o6
d2qe0o6