Program TV na sobotę: "Oszukać przeznaczenie", "Książę Persji: Piaski czasu", "Śmiertelna gra" i "Titanic" [30‑09-2017]

Program TV na sobotę: "Oszukać przeznaczenie", "Książę Persji: Piaski czasu", "Śmiertelna gra" i "Titanic" [30-09-2017]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.09.2017 | aktual.: 30.09.2017 12:12

Dziś w TV jeden z najdroższych, a zarazem najbardziej dochodowych filmów wszech czasów, nagrodzony 11 Oscarami – "Titanic" oraz jeden z najbrutalniejszych filmów XXI wieku, czyli "Oszukać przeznaczenie". "Książę Persji: Piaski czasu" udowodni nam, że ekranizacje gier nie muszą być kiepskie, zaś "Żywioł. Deepwater Horizon" zabierze nas na platformę wiertniczą, gdzie doszło do prawdziwej katastrofy. Na kanale WP pojawi się thriller "Śmiertelna gra". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 30 września.

"Książę Persji: Piaski czasu"

Nie od dziś wiadomo, że ekranizacje gier wideo w większości przypadków kończą się całkowitą porażką. "Książę Persji: Piaski czasu" jest w tym kontekście wyjątkiem od reguły, gdyż film bazujący na kultowym cyklu "Prince of Persia" to nie tylko ukłon w stronę oryginału, ale przede wszystkim świetnie zrealizowane kino.

Główny bohater, młody książę Dastan (Jake Gyllenhaal)
, zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką Taminą (Gemma Asterton) i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Sztylet jest podarunkiem od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.

1 / 6

"Titanic"

Obraz
© Materiały prasowe

Zdobywca 11 Oscarów i jeden z najdroższych (200 mln dol.), a zarazem najbardziej dochodowych (2,2 mld dol.) filmów w historii kina obchodzi w tym roku 20. rocznicę premiery. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie monumentalne dzieło Jamesa Camerona, który połączył niezwykłą historię katastroficzną z tragicznym romansem dwójki młodych ludzi, sportretowanych przez Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Ten film trzeba obejrzeć.

2 / 6

''Oszukać przeznaczenie''

Obraz
© Materiały prasowe

Brutalny, a zarazem widowiskowy horror, który odpowiada na pytanie: czy człowiek rzeczywiście może uniknąć śmierci? Jeden z bohaterów "Oszukać przeznaczenie" odkrywa, że przełożenie terminu podróży na tamten świat jest możliwe, ale jednocześnie uruchamia ciąg drastycznych i krwawych wydarzeń. Czy nastolatkom, którzy odkryli tajemnicę śmierci, uda się oszukać przeznaczenie?

3 / 6

"Śmiertelna gra"

Obraz
© Materiały prasowe

Przed dziesięcioma laty Eve Duncan przeżyła koszmar - jej siedmioletnia córeczka Bonnie została porwana i zamordowana. Mordercy nigdy nie schwytano. Nieoczekiwanie z Eve kontaktuje się człowiek, który twierdzi, że to on zabił Bonnie. Podaje wiele szczegółów dotyczących jej śmierci, oświadcza, że planuje kolejną zbrodnię. Eve zaczyna współpracę w wymiarem sprawiedliwości.

4 / 6

"Żywioł. Deepwater Horizon"

Obraz
© Materiały prasowe

Film Petera Berga to mocne, trzymające w napięciu kino, które daje do myślenia. Oparta na faktach opowieść, która sięgając po estetykę kina katastroficznego skupia się na wspomnieniach kilkunastu autentycznych postaci pracujących na platformie wiertniczej Deepwater Horizon. To właśnie na niej w kwietniu 2010 r. doszło do wybuchu, który zaowocował największą katastrofą ekologiczną w historii Stanów Zjednoczonych. To wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie i rzuciło cień na etykę pracy brytyjskiego przedsiębiorstwa naftowego.Od strony realizacji "Żywioł. Deepwater Horizon" to prawdziwy majstersztyk. Sceny pożarów i wybuchów robią niesamowite wrażenie, szczególnie, że w większości nie były owocem pracy grafików wykorzystujących zielone tło. Berg postawił na realizm i autentyzm dramatycznych scen, dosłownie ciskał swoimi aktorami o ściany, otrzymując w ten sposób doskonały efekt (więcej w naszej recenzji).

5 / 6

"Kinsey"

Obraz
© East News

Alfred Kinsey (Liam Neeson) w 1948 r. opublikował książkę "Sexual Behaviour in the Human Male", zmieniając tym samym amerykańską kulturę. Amerykański naukowiec przeprowadził wywiady z tysiącami ludzi na temat najbardziej intymnych aspektów ich życia, co pozwoliło uwolnić społeczeństwo od wstydu. Praca Kinseya wywołała jedną z najbardziej gorących publicznych dyskusji ubiegłego wieku, a jej echa daje się słyszeć nawet dziś.

6 / 6

"Raport mniejszości"

Obraz
© Materiały prasowe

Tom Cruise w widowiskowej i zaskakującej ekranizacji powieści science fiction Phillipa K. Dicka. Steven Spielberg wziął na warsztat historię oficera służb specjalnych, który dzięki nowoczesnej technologii może zapobiegać przestępstwom... które jeszcze nie miały miejsca. W wyniku pewnych zdarzeń mężczyzna staje po drugiej stronie barykady - zostaje oskarżony o morderstwo, którego miał się rzekomo dopuścić. Uciekając przed niedawnymi kolegami musi dotrzeć do źródła oskarżenia i odkryć prawdę o systemie rządzącym społeczeństwem przyszłości.

titanicprogram tvnon-stop
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)