Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Pianista", "Big Love", "Król życia" [3-03-2018]

Dziś w TV niesławny filmowy romans "Big Love", oscarowy "Pianista" i "Król życia" ze świetną rolą Roberta Więckiewicza. W Telewizji WP pojawi się kryminał "Prawo Brooklynu". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 3 marca.

Program TV na sobotę:  "Pianista", "Big Love", "Król życia" [3-03-2018]Źródło: Materiały prasowe
d3n5f14
d3n5f14

Romantyczny thriller Barbary Białowąs opowiada o losach uzdolnionej muzycznie młodej dziewczyny, która poznaje starszego chłopaka. Z czasem przestaje być pięknie - zaczyna być niebezpiecznie... O "Big Love" zaczęło być głośno jeszcze przed premierą ze względu na kontrowersyjny plakat. Poruszenie wzbudził widok Aleksandry Hamkało, której graficy powiększyli głowę i ramiona. Kolejnym kuriozum był konflikt młodej reżyserki z Michałem Walkiewiczem, krytykiem filmowym, autorem niepochlebnej recenzji "Big Love". Koniec końców Białowąs spotkała się z Walkiewiczem przed kamerami i dyskutowała na temat "wątpliwej" rzetelności i profesjonalności jego tekstu.

"Pianista"

Roman Polański w perfekcyjny sposób zobrazował okupacyjne losy wybitnego muzyka Władysława Szpilmana w uhonorowanym Oscarem "Pianiście". Wstrząsający obraz wojennej Polski. Główny bohater mimo wielu przeciwności losu stara się za wszelką cenę przetrwać czas wojny. Przez kilka lat musi m.in. ukrywać się przed niemieckim wojskiem ze względu na swoje żydowskie pochodzenie. W roli głównej fenomenalny Adrien Brody.

d3n5f14

Obejrzyj zwiastun filmu "Król życia":

Kryminał z Alekiem Baldwinem w roli głównej. Akcja rozpoczyna się w 1985 r. w Brooklynie, gdzie mieszka trójka przyjaciół: Michael Turner jr, Carmine Mancuso i Bobby Canzoneri. Jako mali chłopcy byli świadkami morderstwa dokonanego przez bezwzględnego gangstera Cesara, który zrobi wszystko, by wspiąć się na wyżyny mafijnej hierarchii. Po latach, kiedy jeden z nich zaczyna pracować dla mafii, ich przyjaźń i bezpieczeństwo zostają wystawione na ciężką próbę.

d3n5f14

"Król życia"

"Król życia" idealnie wpasowuje się w lukę w polskim kinie, w którym brakuje produkcji typu "feel good" - lekkich, poprawiających samopoczucie. Edward (świetny Robert Więckiewicz)
jest zgorzkniałym, nieszczęśliwym człowiekiem. Któregoś dnia ulega wypadkowi, po którym porzuca swoje dotychczasowe życie. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież zawsze go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów - na to wygląda, bo główny bohater roztacza pozytywną aurę. Macie gorszy dzień? Obejrzyjcie "Króla życia" i dajcie się zarazić.

d3n5f14

"Thelma i Louise"

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów Ridleya Scotta wciąż jest traktowany jako sztandarowy kobiecy manifest w historii kina, a Thelma i Louise to dziś ikony amerykańskiej popkultury. Fabuła krąży wokół ucieczki tytułowych bohaterek od szarej rzeczywistości, ich podróży przez Amerykę oraz niemałych problemów, które napotykają na swojej drodze.

d3n5f14

Obejrzyj zwiastun filmu "Big Love":

"Uwierz w ducha"

Kultowy obraz, który rozczulił serce niejednego twardziela. "Uwierz w ducha" opowiada historię pewnej kochającej się pary – Molly (Demi Moore) i Sam (Patrick Swayze) prowadzą wyjątkowo szczęśliwe życie. Jednak ich sielankę przerywa niespodziewana śmierć Sama, który zostaje zastrzelony na ulicy. Już jako duch zauważa, że nie zginął przez przypadek i postanawia za wszelką cenę ostrzec ukochaną przed czającym się na nią niebezpieczeństwem. Film uwodzi swym romantyzmem oraz wyjątkową ścieżką dźwiękową. Warto obejrzeć choćby dla samych aktorów, wcielających się w główne role. Swayze i Moore stworzyli niepowtarzalny duet, który na stałe zapisał się na kartach historii kina.

d3n5f14
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n5f14