Trwa ładowanie...
d1gg0gm

Program TV na sobotę: "Pianista", "Big Love", "Król życia" [3-03-2018]

Dziś w TV niesławny filmowy romans "Big Love", oscarowy "Pianista" i "Król życia" ze świetną rolą Roberta Więckiewicza. W Telewizji WP pojawi się kryminał "Prawo Brooklynu". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 3 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment plakatu filmu "Big Love"
Fragment plakatu filmu "Big Love" (Materiały prasowe)
d1gg0gm

"Big Love"

Romantyczny thriller Barbary Białowąs opowiada o losach uzdolnionej muzycznie młodej dziewczyny, która poznaje starszego chłopaka. Z czasem przestaje być pięknie - zaczyna być niebezpiecznie... O "Big Love" zaczęło być głośno jeszcze przed premierą ze względu na kontrowersyjny plakat. Poruszenie wzbudził widok Aleksandry Hamkało, której graficy powiększyli głowę i ramiona. Kolejnym kuriozum był konflikt młodej reżyserki z Michałem Walkiewiczem, krytykiem filmowym, autorem niepochlebnej recenzji "Big Love". Koniec końców Białowąs spotkała się z Walkiewiczem przed kamerami i dyskutowała na temat "wątpliwej" rzetelności i profesjonalności jego tekstu.

"Big Love" - Kino Polska 22:10

d1gg0gm

"Pianista"

Roman Polański w perfekcyjny sposób zobrazował okupacyjne losy wybitnego muzyka Władysława Szpilmana w uhonorowanym Oscarem "Pianiście". Wstrząsający obraz wojennej Polski. Główny bohater mimo wielu przeciwności losu stara się za wszelką cenę przetrwać czas wojny. Przez kilka lat musi m.in. ukrywać się przed niemieckim wojskiem ze względu na swoje żydowskie pochodzenie. W roli głównej fenomenalny Adrien Brody.

"Pianista" - TVP 01:30

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

d1gg0gm

Obejrzyj zwiastun filmu "Król życia":

"Prawo Brooklynu"

Kryminał z Alekiem Baldwinem w roli głównej. Akcja rozpoczyna się w 1985 r. w Brooklynie, gdzie mieszka trójka przyjaciół: Michael Turner jr, Carmine Mancuso i Bobby Canzoneri. Jako mali chłopcy byli świadkami morderstwa dokonanego przez bezwzględnego gangstera Cesara, który zrobi wszystko, by wspiąć się na wyżyny mafijnej hierarchii. Po latach, kiedy jeden z nich zaczyna pracować dla mafii, ich przyjaźń i bezpieczeństwo zostają wystawione na ciężką próbę.

d1gg0gm

"Prawo Brooklynu" – Telewizja WP 21:55

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Król życia"

"Król życia" idealnie wpasowuje się w lukę w polskim kinie, w którym brakuje produkcji typu "feel good" - lekkich, poprawiających samopoczucie. Edward (świetny Robert Więckiewicz) jest zgorzkniałym, nieszczęśliwym człowiekiem. Któregoś dnia ulega wypadkowi, po którym porzuca swoje dotychczasowe życie. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież zawsze go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów - na to wygląda, bo główny bohater roztacza pozytywną aurę. Macie gorszy dzień? Obejrzyjcie "Króla życia" i dajcie się zarazić.

d1gg0gm

"Król życia" - TVP 2 02:10

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Thelma i Louise"

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów Ridleya Scotta wciąż jest traktowany jako sztandarowy kobiecy manifest w historii kina, a Thelma i Louise to dziś ikony amerykańskiej popkultury. Fabuła krąży wokół ucieczki tytułowych bohaterek od szarej rzeczywistości, ich podróży przez Amerykę oraz niemałych problemów, które napotykają na swojej drodze.

d1gg0gm

"Thelma i Louise" - TVP 1 23:20

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Big Love":

"Uwierz w ducha"

d1gg0gm

Kultowy obraz, który rozczulił serce niejednego twardziela. "Uwierz w ducha" opowiada historię pewnej kochającej się pary – Molly (Demi Moore) i Sam (Patrick Swayze) prowadzą wyjątkowo szczęśliwe życie. Jednak ich sielankę przerywa niespodziewana śmierć Sama, który zostaje zastrzelony na ulicy. Już jako duch zauważa, że nie zginął przez przypadek i postanawia za wszelką cenę ostrzec ukochaną przed czającym się na nią niebezpieczeństwem. Film uwodzi swym romantyzmem oraz wyjątkową ścieżką dźwiękową. Warto obejrzeć choćby dla samych aktorów, wcielających się w główne role. Swayze i Moore stworzyli niepowtarzalny duet, który na stałe zapisał się na kartach historii kina.

"Uwierz w ducha" - Paramount Channel HD 20:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d1gg0gm

Podziel się opinią

Share
d1gg0gm
d1gg0gm