Trwa ładowanie...
d372n1t

Program TV na sobotę: "Rozmowy kontrolowane", "Zjawa", "Śniadanie do łóżka" i "Łowca jeleni" [9-09-2017]

W sobotni wieczór w telewizji obejrzymy pierwszą polską komedię o stanie wojennym - "Rozmowy kontrolowane" oraz kinowy hit "Zjawa" z Leonardo DiCaprio i Tomem Hardym w rolach głównych. Ponadto emitowana będzie przebojowa komedia "Śniadanie do łóżka", która była numerem jeden polskich kin i jeden z najlepszych obrazów traktujących o wojnie w Wietnamie, czyli wstrząsający "Łowca jeleni". Na kanale WP pojawi się thriller "Smak śmierci", a to tylko kilka propozycji na sobotni wieczór przed telewizorem. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 9 września.
Share
Kadr z filmu "Rozmowy kontrolowane"
Kadr z filmu "Rozmowy kontrolowane"Źródło: Materiały prasowe
d372n1t

"Rozmowy kontrolowane"

Sylwester Chęciński (reżyser "Samych swoich") w najlepszym wydaniu. Film jest historią dalszych losów Ryszarda Ochódzkiego, prezesa klubu sportowego "Tęcza", znanego z kultowej komedii "Miś" Stanisława Barei. W grudniu 1981 r. Ochódzki otrzymuje od pułkownika UB zadanie przeniknięcia do struktur "Solidarności". Niestety genialny plan krzyżuje wprowadzenie stanu wojennego. "Rozmowy kontrolowane" były pierwszą komedią traktującą o bolesnym dla Polaków okresie 1981-1983. Co znamienne, filmowcy wyśmiali w nim zarówno opresyjną władzę, bezpiekę jak i "solidarnościowców". To ryzykowne posunięcie spodobało się zarówno krytykom jak i widzom, a niektóre cytaty z filmu są powtarzane do dziś.

"Rozmowy kontrolowane" - Kino Polska International 21:55

d372n1t

"Zjawa"

"Zjawa" to nagrodzony trzema Oscarami, w tym dla Leonardo DiCaprio jako najlepszego aktora pierwszoplanowego, film o niezwykłej woli przetrwania na Dzikim Zachodzie. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zabiera widza w podróż przez mękę głównego bohatera, który kierowany żądzą zemsty pokonuje największe trudności, aby dotrzeć do mordercy swego syna.

"Zjawa" - Canal+ Film HD 20:00

Obejrzyj zwiastun filmu "Zjawa":

"Łowca jeleni"

d372n1t

Mocne kino, które pomimo 40 lat na karku zupełnie nie straciło na atrakcyjności. "Łowca jeleni" jest bez wątpienia jednym z najlepszych filmów traktujących o Wietnamie. Robert De Niro wcielił się tu w jednego z członków grupki przyjaciół, którzy dostają powołanie do wojska i zostają wysłani na front. Młodzieńcze ideały bohaterów ulegają całkowitej destrukcji, gdy przyjaciele wpadają w zastawioną przez wroga pułapkę. Do historii przeszła słynna scena gry w rosyjską ruletkę, w której swoje życie na ostrzu noża stawia postać grana przez rewelacyjnego Christophera Walkena.

"Łowca jeleni" - TCM 23:45

"Śniadanie do łóżka"

Tomasz Karolak, Małgorzata Socha i Piotr Adamczyk w zwariowanej komedii romantycznej, która mimo chłodnych recenzji zdołała przyciągnąć w weekend otwarcia rekordową (pierwsze miejsce w box office) liczbę widzów – ponad 278 tys. "Śniadanie do łóżka" to pełna zabawnych zwrotów akcji opowieść o zdolnym, choć pechowym kucharzu Piotrze (Tomasz Karolak), który niespodziewanie trafia na okładkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy utalentowanego eks-faceta.

d372n1t

"Śniadanie do łóżka" - TVP 1 21:20

Obejrzyj zwiastun filmu "Śniadanie do łóżka":

"Smak śmierci"

d372n1t

Steven Down zostaje wysłany przez wywiad armii USA do Ameryki Południowej, by wraz z kilkoma towarzyszami prowadzić obserwacje nikaraguańskich partyzantów z grupy "contras". Po ataku zamaskowanych napastników przy życiu pozostaje tylko Steven. Poddany torturom ujawnia prawdę o misji. Uchodzi z życiem, lecz przebyte doświadczenia pozostawiają uraz w jego psychice. Sześć lat później podczas spotkania biznesowego Steven identyfikuje głos jednego z rozmówców, jako głos oprawcy z Nikaragui.

"Smak śmierci" - WP 20:00

* Obejrzyj zwiastun filmu "Smak śmierci":*

"Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"

d372n1t

Trzecia część jednej z najbardziej kasowych serii ostatnich lat. Tym razem kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) przeszedł samego siebie. Chciwość zaprowadziła go w miejsce, którego za żadne skarby nie chciałby odwiedzić żaden pirat - na bezwietrzne, piaszczyste morze. Zapewne zostałby tam do kresu swych dni, gdyby nie to, że Will Turner (Orlando Bloom), Elizabeth Swann (Keira Knightley) oraz kapitan Barbossa (Geoffrey Rush) postanawiają go uwolnić. Nastają bowiem trudne czasy dla piratów, a Jack Sparrow jest kluczową postacią w misji ocalenia pirackiej braci...

"Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" - TV Puls 20:00

"21 gramów"

21 gramów to różnica w ciężarze ciała tuż po śmierci człowieka w stosunku do jego ciężaru za życia. Wielu uważa że to delikatne wahnięcie jest wagą ludzkiej duszy. Na skutek pewnego wypadku przecinają się ścieżki trojga bohaterów: Paula, Jacka i Christiany. Ich relacje są nasycone uczuciami o niezwykle wysokiej temperaturze – od przyjaźni i miłości po obsesję i nienawiść.

d372n1t

"21 gramów" - AXN 00:20

"Pan Wołodyjowski"

Niesamowita ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza, kręcona w drugiej połowie lat 60. za niewyobrażalną, jak na owe czasy, sumę 40 mln zł. Rozmach "Pana Wołodyjowskiego" zachwycił widownię i krytyków, podobnie jak fenomenalna rola tytyłowa Tadeusza Łomnickiego. Aby dobrze wypaść przed kamerą, aktor przez pół roku trenował jazdę konno i brał lekcje szermierki. Do historii przeszły także świetne występy Mieczysława Pawlikowskiego, który wcielił się w Zagłobę, Barbary Brylskiej czy Jana Nowickiego.

*"Pan Wołodyjowski" - Kino Polska International 23:30 *

"Wyspa tajemnic"

Leonardo DiCaprio w zaskakującym thrillerze Martina Scorsese. Oficer policji Teddy Daniels (DiCaprio) przyjeżdża do znajdującego się na wyspie szpitala psychiatrycznego dla kryminalistów. To, co miało być rutynowym dochodzeniem, przeradza się w przerażającą serię niejasnych zdarzeń. W miarę rozwoju śledztwa, Teddy odkrywa coraz więcej szokujących faktów na temat wyspy i zaczyna rozumieć, że niektórych miejsc nie da się opuścić… nigdy.

"Wyspa tajemnic" - TVN Fabuła 21:00

"Elizjum"

Prawdziwa gratka dla fanów science fiction, Matta Damona i talentu reżyserskiego Neila Blomkampa ("Dystrykt 9", "Chappie"). Akcja "Elizjum" przenosi widzów do roku 2159, kiedy ludzkość została podzielona na dwie strefy ekonomiczne. Bogaci mieszkają w luksusowej stacji kosmicznej zwanej Elysium, a biedni - na spustoszonej, przeludnionej Ziemi. Max (Matt Damon) ulega napromieniowaniu w fabryce, w której pracuje, w wyniku czego pozostaje mu pięć dni życia. Aby przeżyć, musi dostać się na górę. Co oczywiście nie będzie łatwym zadaniem.

"Elizjum" - Polsat Film 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d372n1t

Podziel się opinią

Share
d372n1t
d372n1t