Trwa ładowanie...
rosja
12-01-2010 15:34

Przegląd Filmu Rosyjskiego "KinoRosja"

Przegląd Filmu Rosyjskiego "KinoRosja"
d3jy6qh
d3jy6qh

W dniach 27-31 stycznia warszawskie kino „Świt” oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury zapraszają na 3. Otwarty Przegląd Filmu Rosyjskiego na Targówku „KinoRosja”. Na ekranie pojawią się zarówno najnowsze filmy rosyjskie, jak i klasyka kina radzieckiego. Wstęp wolny!

Filmy Kiry Muratowej, Andrieja Konczałowskiego i Nikity Michałkowa weszły już do kanonu światowego kina, ale warto pamiętać, że kinematografia rosyjska nie skończyła się na wielkich mistrzach. Będzie więc okazja zobaczyć najnowsze filmy rosyjskie, jak „Słowo jak głaz” Aleksieja Mizgiriewa, mroczny dramat o życiu we współczesnej Moskwie i „Babunię” – wzruszający film mało w Polsce znanej Lidii Bobrowej.

Spośród starszych filmów warto zwrócić uwagę na debiutancki film Kiry Muratowej „Krótkie spotkania” z Włodzimierzem Wysockim w roli głównej – to subtelny portret psychologiczny dwóch kobiet kochających jednego mężczyznę.

Nie można też opuścić „Syberiady” Andrieja Michałkowa-Konczałowskiego – monumentalnej filmowej epopei, która przez pryzmat losów dwóch zwaśnionych syberyjskich rodzin pokazuje blisko siedemdziesiąt lat historii Rosji. Widzowie będą mogli też zobaczyć „Komisarza” Aleksandra Askałdowa – film, który został w Związku Radzieckim zakazany, a jego reżyser został wyrzucony z partii, wysiedlony z Moskwy i pozbawiony prawa do wykonywania zawodu.

d3jy6qh

Przed każdym filmem odbędzie się kilkuminutowa prelekcja. Szczegółowy plan na www.kinorosja.waw.pl.

Przegląd „KinoRosja” jest projektem inaugurującym stałą współpracę Domu Kultury Świt i Fundacji „Filmowa Warszawa”, która prowadzi już dwa warszawskie kina – Alchemia i Etnokino.

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d3jy6qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jy6qh