Trwa ładowanie...
artur barciś
02-09-2011 14:02

"Pulp Fiction" wygrał Plebiscyt Publiczności

"Pulp Fiction" wygrał Plebiscyt Publiczności
d1qtlg9
d1qtlg9

Kultowy "Pulp Fiction" Quentina Tarantino wygrał Plebiscyt Publiczności na zakończonym w środę największym wakacyjnym festiwalu filmowym Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2011.

31 sierpnia, pokazem komedii Woody Allena * „Poznasz przystojnego bruneta”* zakończył się największy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2011. Zanim jednak pożegnamy się z naszymi widzami przypomnijmy co wydarzyło się tego lata!

Przez cały lipiec i sierpień widzowie głosowali na najlepszy film festiwalu. Plebiscyt Publiczności wygrał kultowy "Pulp Fiction" Quentina Tarantino, a wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosowano wiele nagród w tym główną, weekendowy pobyt z Hotelu Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem.

W tym roku po raz pierwszy wręczona została nagroda festiwalowa Diamentowy Klaps Filmowy. 1 lipca, podczas uroczystej gali otwarcia w Sopocie, przepiękną statuetkę odebrał Borys Szyc. Paweł Adamski, prezes Outdoor Cinema, tak opisał ideę przyznawania nagrody: Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda, którą postanowiliśmy przyznawać co roku aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczające nam widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii - właśnie takie uczucia towarzyszą uczestnikom festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane.

d1qtlg9

Festiwal Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane ma już swoich wiernych fanów, którzy przychodzili na seanse pod gwiazdami mimo nie do końca wymarzonej w tym roku pogody (szczególnie dotyczy to projekcji w Zakopanem, w którym najstarsi górale nie pamiętają tak zimnego i deszczowego lata). W projekcjach festiwalowych uczestniczyło ponad 100 tysięcy widzów. Największą popularnością cieszyły się projekcje w kinie na sopockim molo, które odwiedziło prawie 70 tysięcy osób. Kolejnych 30 tysięcy widzów zasiadło na zakopiańskich Krupówkach.

Jednak festiwal Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011 to nie tylko projekcje plenerowe, ale także mobilne kino – Wagon Filmowy Orange Kino Letnie dołączony do Pociągu PKP Intercity TLK, który kursował codziennie pomiędzy miastami. Pociąg przejechał między Sopotem a Zakopanem 62 razy. Łącznie odbyło się w nim 496 seansów, a filmy obejrzało ponad 5 tys. podróżnych.

Podczas Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2011 wyświetlonych zostało ponad 70 najciekawszych tytułów filmowych ostatnich lat. W tym roku repertuar został podzielony na dni tematyczne: poniedziałki pod hasłem "Kto się boi Tarantino?”, wtorki to ambitne kino w cyklu "Bliżej Europy”, środy "z Orange i mega hitem”, w czwartki * „Męskie kino”* a w piątki * „Oscarowe noce", potem *"Komedie, komedie" w soboty oraz * „Wieczory z wampirem” w niedziele. Tytułami najchętniej oglądanymi były: *"Jak zostać królem", saga * „Zmierzch”, * „Vicky Cristina Barcelona”, * „Zanim odejdą wody”* oraz cały cykl * „Bliżej Europy”. Rekord frekwencji padł w Sopocie na molo podczas lipcowej projekcji filmu * „Kwiat pustyni”, na który przyszło ponad 2 000 osób!

W Sopocie organizatorzy zaprosili widzów do kawiarni festiwalowej Let’s ART! Cafe, która mieści się w Domu Zdrojowym na molo. W ogródku kawiarni przy fontannie znajdował się Punkt Informacyjny festiwalu, a widzowie po seansie mogli napić się pysznej autorskiej kawy Let’s ART! oraz spróbować ulubionych drinków gwiazd filmowych.

d1qtlg9

Stronę www.OrangeKinoLetnie.wp.pl zawierającą szczegółowe informacje o projekcie, repertuarze, recenzje filmów, rozkład jazdy pociągu z Wagonami Filmowymi, prognozę pogody z Sopotu i Zakopanego, a także zdjęcia z seansów odwiedziło ponad 130 tys. użytkowników, a liczba odsłon na stronie wyniosła ponad 600 tys.

Na Facebooku profil Orange Kino Letnie cieszył się gigantycznym zainteresowaniem. Na dzień 31 sierpnia zgromadziliśmy aż 5 172 fanów. Ta ilość ciągle rośnie. Zapraszamy kolejnych przyjaciół festiwalu, bo nie zamierzamy próżnować przez sezon zimowy. Czekając na kolejną edycję Orange Kino Letnie będziemy dzielić się z naszymi widzami ciekawostkami ze świata filmów, przygotowaniami do kolejnej edycji i co najważniejsze będziemy regularnie organizować ciekawe konkursy.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d1qtlg9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtlg9