ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy

Rafał Mohr - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-1vgmqy

Utalentowany aktor młodego pokolenia. Popularność zdobył przede wszystkim w serialach telewizyjnych. Debiutował w głównej roli w filmie „Słodko gorzki” Pasikowskiego, znany jest z popularnego serialu „Pitbull”.

Urodził się 3 mają 1975 w Bytowie. Już jako dziecko postanowił, że zostanie aktorem i w postanowieniu swoim wytrwał. Studia aktorskie w warszawskiej Akademii Teatralnej ukończył w 1998 roku zdobywając nagrodę im. Aleksandra Bardiniego dla najlepszego absolwenta Akademii Teatralnej przyznawaną przez rektora tej uczelni.

Jego debiutem teatralnym była rola Joasa w "Sędziach" Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Pawła Łysaka w Teatrze Polskim w Warszawie (1998). Na ekranie zadebiutował jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Prawdziwym kamieniem milowym było zwycięstwo w castingu zorganizowanym przez Władysława Pasikowskiego w celu wyłonienia odtwórcy głównej roli w filmie „Słodko gorzki” (1996). Film został świetnie przyjęty, jednym tchem wymienia się go wśród najważniejszych filmów dziesięciolecia, a przed młodym aktorem wszystko stało otworem.

Po sukcesie „Słodko gorzkiego” posypały się propozycje ról filmowych, Mohr podpisał także angaż teatralny w Teatrze Polskim w Warszawie. Wojciech Marczewski zatrudnił go w telewizyjnym widowisku „Czas zdrady” (1997). W tym samym roku udało mu się zgrać w naszpikowanym gwiazdami filmie Leszka Wosiewicza „Kroniki domowe”.

To także początek kariery serialowej – drobna rola w pojedynczym odcinku serialu „Sława i chwała” Kazimierza Kutza i pierwsze kroki na planie komediowego serialu Sylwestra Chęcińskiego „Z pianką czy bez”. W kolejnej „dużej” roli obsadził go Filip Zylber w kontrowersyjnym „Egzekutorze” (1999).

ycipk-1vgmqy

Aktor konsekwentnie zacieśniał związek z telewizją, między innymi na planie serialu „Graczykowie” w Polsacie, występował również w „Pierwszym milionie” w reżyserii Waldemara Dzikiego, „Policjantach” w reżyserii Łukasza Wylężałka, „13 posterunku” w reżyserii Macieja Ślesickiego.

W roku 2000 aktor stworzył postać Młodego w filmie Mariusza Trelińskiego „Egoiści”. Rok później na ekrany weszła długo oczekiwana ekranizacja „Wiedźmina” Sapkowskiego, z jego udziałem. Jednocześnie nakręcony serial ukazał się w 2002 roku.

Na dowód tego, że Mohr miał szczęście do reżyserów, podać można fakt, iż do następnego filmu „Julia wraca do domu” zaangażowały go Agnieszka Holland i Kasia Adamik, pojawił się też w „Pianiście” Romana Polańskiego (2002).

Warto odnotować przebieg kariery teatralnej Rafała Mohra. Po przełomie tysiącleci, kiedy skończył się mu angaż w Teatrze Polskim, występował m.in. na senach Teatru Atelier w Sopocie, Teatru Polskiego w Bielsku-Białek (w przedstawieniu w reżyserii Piotra Łazarkiewicza). Grał w przedstawieniach Barbary Sass (Teatr Ateneum), Magdaleny Łazarkiewicz (Teatr im. Osterwy i Teatr Nowa Praga), a także u Krystyny Jandy w Teatrze Polonia.

W roku 2005 rozpoczął się rozdział zatytułowany „Pitbull” – na ekrany kin wszedł film Patryka Vegi a widzowie Telewizji Polskiej co czwartek spotykali się z podkomisarzem Magierą co tydzień w ramach serialu pod tym samym tytułem.

ycipk-1vgmqy

W tym samym roku w Teatrze Telewizji premierę miały dwa przedstawienia z jego udziałem („Małe Piwo” i „Fotoplastikon”) - aktor w ciągu swojej kariery regularnie występował w Teatrze TV w przedstawieniach Jana Englerta, Izabeli Cywińskiej, Gustawa Holoubka a także Waldemara Krzystka.

W 2006 roku Peter Greenaway kręcił we Wrocławiu film „Nightwatching”, wśród kilkunastu polskich aktorów, którzy dostali szansę, aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu był również Rafał Mohr. Rok później Piotr Łazarkiewicz, z którym znał się z pracy w teatrze, dał mu rolę w swoim „010”.

Rok 2009 przyniósł w życiu artysty kolejny zwrot – stworzył kobiecą kreację w prześmiewczej produkcji TVN „Grzeszni i bogaci”. z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

ycipk-1vgmqy
Data urodzenia

03.05.1975

Miejsce urodzenia

Bytów

Filmografia

Poczekalnia (2012) (2012)

Egoiści (2000)

Wiedźmin (2001) (Tailles)

Pianista (2002)

Wiem, że nie śpisz (2012)

PitBull (2005) (Nielat)

Pierwszy milion (serial) () (Współaresztant Kurtza i Pikiego)

W ukryciu (2013) (Pan Zygmunt)

Sfora (serial) () (dealer narkotyków)

Trzy siostry T (2012) (Robert)

Milion Dolarów (2010) (Walduś)

0_1_0 (2008) (Jacek)

Pitbull (serial) () (Podkomisarz Krzysztof Magiera)

Emilka płacze (2006) (asystent nauczyciela tańca)

Grzeszni i bogaci () (Sofi la Busz-Forrester)

Nightwatching (2007) (Floris)

Wiedźmin (serial) () (Tailles)

Pitbull. Ostatni pies (2018)

Diablo. Wyścig o wszystko (2019) ( Max )

Eter (2018) ( Pierwszy oficer )

Pitbull ()

ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy