ycipk-42q398

Rafał Zawierucha ma 23 rodzeństwa. "Bałem się o swoją przestrzeń"

Anna i Edward Zawieruchowie prowadzą rodzinny dom dziecka. Rafałowi trudno było zaakceptować tę decyzję. Dzisiaj podkreśla, że wiele się dzięki temu nauczył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Zawierucha ma liczną rodzinę
Rafał Zawierucha ma liczną rodzinę (Materiały prasowe)
ycipk-42q398

W ostatnich miesiącach o Rafale Zawierusze jest bardzo głośno. Wszystko za sprawą jego roli w najnowszym filmie Quentina Tarantino. Aktor wciela się w rolę Romana Polańskiego, męża Sharon Tate, którą gra piękna Margot Robbie. Gwiazdor jest jednym z niewielu Polaków, któremu udało się zagrać u tak wybitnego reżysera znanego na całym świecie.

Ostatnio Rafał Zawierucha pojawił się na Festiwalu Filmowym w Cannes. Na czerwonym dywanie pozował obok Brada Pitta i Leonardo DiCaprio. W związku z tak dużym sukcesem wszystkie media coraz bardziej interesują się Zawieruchą. W ostatnią niedzielę maja w "Dzień Dobry TVN" pojawił się materiał o rodzinie aktora.

Mało kto wie, że rodzice Rafała Zawieruchy prowadzą rodzinny dom dziecka. W związku z tym aktor ma aż 23 rodzeństwa. Anna i Edward Zawieruchowie wychowali łącznie 24 dzieci, w tym czwórkę biologicznych. Rodzinny dom dziecka prowadzą od 19 lat.

ycipk-42q398

- Zawsze mi było żal tych dzieci, które przeżywają w publicznych placówkach.

Początkowo Rafał Zawierucha nie do końca entuzjastycznie podszedł do pomysłu rodziców.

- Jak rodzice wzięli dzieciaki do domu, to się zbuntowałem. Chodziłem z tabliczką, że strajkuję i nie rozmawiałem z rodzicami. Ośmioro nowych, obcych istot w domu. Bałem się o swoją przestrzeń - powiedział w śniadaniówce.

ZOBACZ: Rafał Zawierucha w Cannes! "Niczym nie odstawał od Brada Pitta i Leonardo DiCaprio"

ycipk-42q398

Z czasem Rafał zmienił zdanie i wielu nauczył się dzięki temu doświadczeniu.

- To mi dało dobrą lekcję, żeby docenić to, co się ma. Te dzieci nauczyły mnie, że warto docenić, że ma się mamę i tatę i że oni chcą dla nas dobrze.

Nie zawsze było łatwo. Rodzice Zawieruchy wiele przeszli i musieli zmierzyć się z wieloma problemami. Dzięki temu z niektórymi swoimi podpiecznymi mają nieustanny kontakt.

ycipk-42q398

- Są moimi rodzicami. Od początku się do nich zwracam. Spędziłam tutaj 8 lat i to były najlepsze lata mojego życia. Nie wracam tutaj jak do placówki, a właśnie jak do rodziny - wyznała Ewelina Kmiecik, która mieszkała z aktorem i jego rodziną.

Dzisiaj Rafał Zawierucha bywa rzadziej w domu niż kiedyś. Wszystko przez pracę, dzięki której dużo wyjeżdża. Obecnie przebywa we Francji w Cannes. Jak mam zareagowała na wiadomości, że Rafał chciałby zostać aktorem?

- Kiedy ja piewrwszy raz dowiedziałam się, że on idzie do szkoły teatralnej, to złapałam się za głowę. Dla niego nie było niemożliwego. Bardzo dumna jestem z tego, co osiągnął - powiedziała mama Rafała, Anna Zawierucha.

ycipk-42q398
ycipk-42q398
ycipk-42q398