WP
WP

Robert Smigel - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Robert Smigel jest amerykańskim komikiem, a jego nieodłącznym towarzyszem jest Triumph - komiczny pies Wikimedia Commons 2.0
Podziel się
WP

Robert Smigel (urodzony 07.02.1960) jest amerykańskim aktorem, humorystą, komediantem oraz pisarzem, znanym z produkcji Saturday Night Live, w ramach której stworzył TV Funhouse – program zawierał krótkie kreskówki oraz teatr lalek, w którym Smigel grał i podkładał głos pod słynną marionetkę-psa, nazywającego się: Triumph, the insult comic dog.

Robert Smigel - wczesne lata

Robert Smigel urodził się w Nowym Jorku. Jest żydem i w młodości często wyjeżdżał na żydowskie obozy letnie. Uczęszczał do Uniwersytetu w Cornell, studiując stomatologię, ukończył Uniwersytet w Nowym Jorku z dyplomem nauk politycznych w 1983 roku.

Smigel zaczął rozwijać swój talent komika w The Players Workshop, w Chicago. W szkole tej uczył się improwizacji, a równolegle z nim studiował inny aktor i komik - Bob Odenkirk. We wczesnych latach 80. Robert Smigel był członkiem trupy komediantów z Chicago, występującej pod nazwą „All you can eat”.

Robert Smigel - kariera komika

WP

W 1996 roku, Smigel pisał oraz przedstawiał komediowe skecze w Dana Carvey Show, w telewizji ABC, emitowanym w godzinach największej oglądalności. Pomimo przedwczesnego zakończenia wyświetlania programu w telewizji, show pozwoliło Robertowi Smigelowi zadebiutować ze swoją pierwszą kreskówką The Ambiguously Gay Duo.

Po zdjęciu Dana Carvey Show z anteny, Smigel kontynuował opracowywanie kolejnych pomysłów na kreskówki dla Saturday Night Live, pod szyldem TV Funhouse. Komik później stwierdził: "Moja cała kariera wyłoniła się z impulsu, aby robić kreskówki dla The Dana Carvey Show."

Najbardziej znanym dziełem Roberta Smigela była szalona postać psa, o imieniu Triumph, the insult comic dog. Smigel, posługując się marionetką, bezlitośnie naśladuje gwiazdy i celebrytów.

Postać komediowego psa swój debiut miała w programie Late Night with Conan O'Brien, w lutym 1997 roku. Triumph występował w programach telewizyjnych na przestrzeni wielu lat, a sama postać prześmiewczego psa wpisała się w historię programów humorystycznych.

Robert Smigel - kariera filmowa

WP

Smigel jest współautorem filmów animowanych: Hotel Transylvania 1 i 2, oraz filmu komediowego Nie zadzieraj z fryzjerem (2008). Ponadto, często grywał ze sławnym Adamem Sandlerem. Były to następujące produkcje: Saturday Night Live (1975), Billy Madison (1995), Farciarz Gilmore (1996), Od wesela do wesela (1998), Mały Nick (2000), Lewy sercowy (2002).

Robert Smigel - życie prywatne

Robert Smigel ma żonę Michelle oraz dziecko z autyzmem. Rodzina udziela się w zarządzie New York Collaborates for Autism (NYCA), organizacji non-profit założonej w 2003 roku w celu zaspokajania potrzeb osób i rodzin dotkniętych autyzmem. Smigel stworzył również fundację Night of too many stars, która wspiera edukacje na rzecz autyzmu.

WP
Data urodzenia

07.02.1960

Miejsce urodzenia

Nowy Jork, USA

Profesja

komik, scenarzysta, aktor

Scenarzysta
Filmografia
WP
WP