Trwa ładowanie...
roland emmerich

Roland Emmerich o hiszpańskim żeglarzu z XVI wieku

Share
Roland Emmerich o hiszpańskim żeglarzu z XVI wieku
Źródło: UIP
dk0nqwd

Firma producencka Rolanda Emmericha, Centropolis Entertainment, nabyła prawa do ekranizacji opartej na faktach powieści "Maya Lord" Johna Coe Robbinsa.

Bohaterem książki jest Gonzalo Guerrero, hiszpański żeglarz, który rozbił się u wybrzeży Jukatanu w 1511 roku i został uwięziony przez Majów. Mężczyzna odzyskał w końcu wolność, stał się szanowanym wojownikiem i ożenił się z córką lokalnego wodza.

Historia hiszpańskiego żeglarza, który trafił na obce ziemie i musiał zmierzyć się z nieznaną mu kulturą, fascynowała Rolanda Emmericha od lat. Projekt będzie musiał jednak prawdopodobnie chwilę odczekać, gdyż niemiecki reżyser i producent koncentruje się obecnie na skromnym dramacie o prawach gejów, "Stonewall". Po zakończeniu zdjęć do "Stonewall", Emmerich stanie natomiast za kamerą sequela "Dnia niepodległości" (premiera 1 lipca 2016).

Emmerich sławę zyskał głównie dzięki takim widowiskom, jak "Pojutrze", "Godzilla", "Dzień Niepodległości", "2012" czy "10 000 B.C.". Bardziej kameralne opowieści nie są mu jednak obce. Z dobrym przyjęciem widzów spotkał się jego dramat "Anonimus" z 2011 roku.

Ostatni film w reżyserii Rolanda Emmericha to "Świat w płomieniach" z czerwca 2013 roku.

dk0nqwd

Podziel się opinią

Share
dk0nqwd
dk0nqwd