ycipk-1ng9g3

Roland Emmerich przyznał się do błędu. Chodzi o "Dzień Niepodległości: Odrodzenie"

"Dzień Niepodległości" z Willem Smithem i Billem Pullmanem to jeden z największych hitów lat 90. do dziś ciepło wspominany przez widzów. Sequel nakręcony 20 lat później okazał się filmem, na który nikt nie czekał i którego nikt nie potrzebował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Will Smith - wielki nieobecny w kontynuacji "Dnia Niepodległości"
Will Smith - wielki nieobecny w kontynuacji "Dnia Niepodległości" (Materiały prasowe)
ycipk-1ng9g3

Roland Emmerich, reżyser dwóch części "Dnia Niepodległości", wrócił pamięcią do tej serii w niedawnej rozmowie z Yahoo. Autor najnowszego widowiska wojennego "Midway" (polska premiera 8. listopada) przyznał, że "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" to błąd w jego karierze. Wytłumaczył także, co było główną przyczyną porażki filmu z 2016 r.

Obejrzyj zwiastun filmu "Dzień Niepodległości: Odrodzenie":

ycipk-1ng9g3

Przypomnijmy, że jedną z największych gwiazd "Dnia Niepodległości" był znany głównie z telewizji Will Smith. Film Emmericha uczynił z niego gwiazdę kina (rok później byli "Faceci w czerni", "Bardzo Dziki Zachód" itd.), więc udział Smitha w kontynuacji "Dnia Niepodległości" wydawał się oczywistością.

- Chciałem po prostu zrobić taki sam film jak za pierwszym razem. Ale w połowie produkcji Will zrezygnował, bo chciał kręcić "Legion Samobójców" – tłumaczył Emmerich. – Powinienem wtedy przestać robić ten film – dodał reżyser, który po odejściu Smitha musiał naprędce szykować inny scenariusz.

attends the premiere of 20th Century Fox's "Independence Day: Resurgence" at TCL Chinese Theatre on June 20, 2016 in Hollywood, California. Getty Images
Podziel się

Ze słów Emmericha wynika, że sam nie wierzył w powodzenie "Dnia Niepodległości. Odrodzenia". Film kosztował wytwórnię 165 mln dol. i zarobił jedynie 389 mln dol. Dla porównania – pierwszy "Dzień Niepodległości" powstał za 75 mln dol., a jego wynik w box office zamknął się w 817 mln dol.

ycipk-1ng9g3

"Midway" jest pierwszym pełnometrażowym obrazem po nieudanym "Dniu Niepodległości. Odrodzeniu". Specjalista od filmów katastroficznych ("Pojutrze", "2012") ma w zanadrzu jeszcze trzy inne produkcje – "Maya Lord" i niedawno zapowiedziane "Stargate" (zapewne remake "Gwiezdnych wrót" z 1994 r.) oraz "Moonfall". Kolejne widowisko science fiction z budżetem szacowanym na 150 mln dol.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ng9g3

ycipk-1ng9g3
ycipk-1ng9g3