Trwa ładowanie...

Rooney Mara nie powróci w kontynuacji ''Dziewczyny z tatuażem''. Kto zostanie nową Lisbeth Salander?

Wraz z informacją, iż Rooney Mara nie wystąpi w filmie "The Girl in the Spider's Web", czyli kontynuacji "Dziewczyny z tatuażem", zaczęły pojawiać się kandydatury potencjalnych następczyń.
Share
Rooney Mara jako Lisbeth Salander
Rooney Mara jako Lisbeth SalanderŹródło: Materiały prasowe
d2kuoyx

Rola Lisbeth Salander jest do wzięcia, a typowane są do niej Natalie Portman ("Jackie"), Scarlett Johansson ("Ghost in the Shell") i Alicia Vikander ("Tomb Raider"). Na razie są to jednak tylko internetowe spekulacje. Wiadomo jednak, że studio Sony Pictures chce całkiem nowej obsady, więc nie należy też spodziewać się Daniela Craiga jako Mikaela Blomkvista.

Przypomnijmy, że hollywoodzka "Dziewczyna z tatuażem" była drugą ekranizacją jednego z tomów słynnej trylogii "Millenium" Stiega Larssona (pierwszą była europejska koprodukcja w reżyserii Nielsa Ardena Opleva i Daniela Alfredsona z Noomi Rapace jako Lisbeth).

d2kuoyx

Nowy obraz nie powstanie jednak na podstawie kolejnych tomów Larssona, lecz ich kontynuacji pióra szwedzkiego pisarza i dziennikarza Davida Lagercrantza. W Polsce książka znana jest pod tytułem "Co nas nie zabije", a w Stanach jako "The Girl in the Spider's Web". Zdjęcia rozpoczną się we wrześniu tego roku.

*Do kin thriller trafi 5 października 2018 roku. *

Za kamerą staje Fede Alvarez ("Martwe zło", "Nie oddychaj"). Alvarez, Steven Knight ("Tabu") i Jay Basu odpowiadają za scenariusz.

d2kuoyx

Podziel się opinią

Share
d2kuoyx
d2kuoyx