Trwa ładowanie...

Rosja: prawie 3 mln widzów obejrzało ''Katyń''

Zgodnie z przewidywaniami niedzielna emisja obrazu „Katyń” w rosyjskiej telewizji wzbudziła znacznie większe zainteresowanie, niż miało to miejsce 2 kwietnia.

Share
Rosja: prawie 3 mln widzów obejrzało ''Katyń''
Źródło: AKPA
d36a3bm

Jak wynika z badań instytutu TNS Gallupa przeprowadzonych dla portalu Wirtualnemedia, film Andrzeja Wajdy zgromadził przed telewizorami 2,8 mln Rosjan.

Przypomnijmy – film Wajdy po raz pierwszy został pokazany 2 kwietnia o godzinie 19:51 na antenie kanału tematycznego Rossija K. Przed odbiornikami zasiadło wtedy ok. 960 tys. telewidzów, przy udziale w rynku kształtującym się ma poziomie 4,3 procent. W 12 mln Moskwie film o zbrodni katyńskiej zainteresował jedynie 270 tys. osób.

W związku z sobotnią katastrofą, w której zginęła para prezydencka, podjęto decyzję o powtórnej emisji filmu, tym razem na antenie głównego kanału telewizji Rossija 1 - jednego z trzech najpopularniejszych kanałów telewizyjnych w Rosji.

d36a3bm

”Katyń” został wyemitowany 11 kwietnia, o godzinie 21:27 i według raportu TNS Gallup, jego średnia oglądalność wyniosła 2,81 mln widzów. Udział w rynku ukształtował się na poziome 13,9 procent. Wirtualnemedia podają, iż w samej Moskwie film Wajdy obejrzało 480 tys. telewidzów.

W ubiegłą sobotę "Katyń" został wyemitowany ponownie przez TVP1. Według badań AGB NMR, obraz obejrzało 6,1 mln Polaków.

Zainteresowanie emisją filmu wyraziły także inne kraje - we wtorek "Katyń" był pokazywany w telewizji łotewskiej, a na sobotę zaplanowana jest emisja w telewizji chorwackiej.

Rzecznik prasowy TVP Stanisław Wojter ogłosił, że liczne pokazy filmu będą organizowane również przez polskie placówki dyplomatyczna zagranicą.

d36a3bm

Podziel się opinią

Share
d36a3bm
d36a3bm