Trwa ładowanie...
d29zi89

Rozpocznij rok od wspaniałej przygody. "Fernando" w kinach od 5 stycznia

Historia Fernanda – łagodnego byczka, który kocha kwiaty – podbiła serca ludzi w 1936 r., gdy Munro Leaf wydał książkę z ilustracjami Roberta Lawsona. Ciepła, urocza opowieść o tym, że pozory mylą od lat stanowi piękny przykład tolerancji i akceptacji. 5 stycznia do polskich kin wchodzi animowana ekranizacja klasycznej bajki wyprodukowana przez 20th Century Fox i Blue Sky Studios.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twentieth Century Fox and Blue Sky Studios present "Ferdinand."
Twentieth Century Fox and Blue Sky Studios present "Ferdinand." (Materiały prasowe)
d29zi89

"Fernando" to przygodowa komedia animowana, inspirowana słynną książką dla dzieci, autorstwa Munro Leafa i Roberta Lawsona. Zrealizowano ją w studio Blue Sky, w którym powstały takie przeboje jak: "Epoka lodowcowa" i "Rio". Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.

Obejrzyj polski zwiastun "Fernando":

Za kamerą stanął nominowany do Oscara Carlos Saldanha – reżyser "Rio" i kilku części "Epoki lodowcowej". - Kiedy się dowiedziałem, że wytwórnia planuje ekranizację tej książki, bardzo się ucieszyłem. Pokochałem ją od pierwszego przeczytania – zachwyciła mnie przesłaniem o akceptacji i różnorodności. To idealny moment, by na ekrany weszła współczesna, fajna animacja na podstawie tej klasycznej bajki - mówi Saldanha.

d29zi89

Producentka Lori Forte pracowała z twórcą przy „Epoce lodowcowej”. - Miło to wspominam i pamiętam, że już wtedy Carlos mówił, że chciałby zrobić film o byku. Podszedł do tego projektu z wielką pasją, którą zaraził nas wszystkich - opowiada.

W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.

"Fernando" w kinach od 5 stycznia.

Materiały prasowe
d29zi89

Podziel się opinią

Share

d29zi89

d29zi89