Trwa ładowanie...

Scena była tak mocna, że wyleciała z legendarnego horroru. Sutherland zdradza szczegóły

Po 32 latach Kiefer Sutherland wrócił do miasteczka Santa Carla i opowiedział o kręceniu sceny tak brutalnej, że ostatecznie nie znalazła się w "Straconych chłopcach".

Scena była tak mocna, że wyleciała z legendarnego horroru. Sutherland zdradza szczegółyŹródło: Mat. prasowe
d3k5bcy
d3k5bcy

"Straceni chłopcy" (org. "The Lost Boys") z 1987 r. to nie tylko jeden z najlepszych horrorów tamtej dekady. To ścisła czołówka filmów o wampirach w ogóle. Film w reżyserii Joela Schumachera miał wszystko, co sprawiło, że był skazany na sukces: znakomitą obsadę (Corey Haim!), rewelacyjną ścieżkę dźwiękową (The Doors!) i świetnie napisany, wyważony scenariusz. Dzięki czemu "Straceni chłopcy" bez problemu trafili zarówno do młodszej, jaki i starszej widowni.

Jednak o mały włos "Straconych chłopców" mogliby zobaczyć tylko dorośli. Chodzi o scenę, która ostatecznie wyleciała z filmu. O szczegółach opowiedział odtwórca roli wampira Davida, Kiefer Sutherland w rozmowie z Yahoo:

- Była tam taka scena, która ostatecznie nie trafiła do finalnej wersji. Byłem nią strasznie zajarany, głównie dlatego, że była tak brutalna. Nie wierzyłem, że ją kręcimy - zdradził aktor.

Chodziło o scenę na plaży, kiedy gang Davida atakuje surferów.

d3k5bcy

- Wśród nich siedział łysy koleś. Zrobili odlew jego głowy, w który wgryzam się, a krew tryska na wszystkie strony. Według wskazówek reżysera miałem się uśmiechnąć jak dzieciak, który właśnie dostał tort. To było przerażające - tłumaczy rozbawiony Sutherland.

Wprawdzie ujęcie ostatecznie znalazło się w filmie, ale zostało okrojone do absolutnego minimum i trwa ułamek tego, co początkowo planowano.

Do dziś nie wiadomo, czemu Joel Schumacher zdecydował się na taki krok. Na własne życzenie? Pod naciskiem studia? A może takie było zalecenie stowarzyszenia Motion Picture Association of America? Miejmy nadzieję, że ktoś go o to spyta przy najbliższej okazji.

d3k5bcy

"Straceni chłopcy" opowiadają o rodzeństwie, które wraz z matką przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka Santa Carla. Okazuje się, że kurort jest terroryzowany przez wampiry, a na domiar złego jeden z braci zostaje ugryziony. Rozpoczyna się nierówna walka. Film doczekał się kilku sequeli i kontynuacji komiksowej. Jednak nic nie powtórzyło sukcesu oryginału.

d3k5bcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5bcy