Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Aktualności

Scenariusz Bena Afflecka za słaby dla reżysera nadchodzącego "Batmana"

Zapowiadany "The Batman" napotkał kolejne trudności. Reżyser Matt Reeves wyrzucił do kosza scenariusz, który napisał Ben Affleck.
Share
Ben Affleck jako Bruce Wayne w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"
Ben Affleck jako Bruce Wayne w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"Źródło: Materiały prasowe, Fot: Materiały prasowe
d49z10b

Przypomnijmy, że początkowo Affleck miał sprawować pieczę nad całą produkcją o Mrocznym Rycerzu - nie tylko pojawić się w głównej roli (nadal aktualne), ale i stanąć za kamerą (zrezygnował) oraz napisać scenariusz (właśnie został odrzucony). Nowy reżyser projektu, Matt Reeves, nie chce pracować nad tekstem, który Affleck przygotował z Chrisem Terrio i Geoffem Johnsem (wydawnictwo DC Comics).

- Mamy nową historię, zaczynamy od nowa - wyjaśnia lakonicznie Reeves. - Myślę, że wyjdzie z tego coś fajnego.

W oryginalnym scenariuszu filmu zatytułowanego po prostu "The Batman", tytułowy bohater (Ben Affleck) miał zmierzyć się z Slade'em Wilsonem czyli Deathstrokiem (Joe Manganiello). W obsadzie mieli znaleźć się także Jeremy Irons jako Alfred i J.K. Simmons jako komisarz Gordon. Nie wiadomo, czy Reeves zamierza wykorzystać te wątki w nowym scenariuszu.

Ben Affleck fot. Warner Bros. Ben Affleck fot. Warner Bros. materiał prasowy/Megafon.pl
Ben Affleck fot. Warner Bros. Ben Affleck fot. Warner Bros.Źródło: materiał prasowy/Megafon.pl

Matt Reeves znany jest z takich produkcji jak "Ewolucja planety małp", "Pozwól mi wejść" czy "Projekt: Monster". Do kin właśnie wchodzi jego najnowsze dzieło - "Wojna o planetę małp", które zbiera bardzo pochlebne recenzje.

d49z10b

Przypomnijmy, że Affleck otrzymał Oscara (z Mattem Damonem) za scenariusz do filmu "Buntownik z wyboru". Najnowszy film z jego udziałem to "Nocne życie".

Zobacz też: Ben Affleck chce się wymigać od roli Batmana:

d49z10b

Podziel się opinią

Share
d49z10b
d49z10b