Trwa ładowanie...

Scenariusz Romana Polańskiego i kolacja z Sonią Bohosiewicz na aukcjach WOŚP

Share
Scenariusz Romana Polańskiego i kolacja z Sonią Bohosiewicz na aukcjach WOŚPŹródło: WOŚP
d3jn8fn

Polski Instytut Sztuki Filmowej już po raz czwarty uczestniczy w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystkich miłośników kina zapraszamy do licytowania niezwykłych przedmiotów i przeżyć - m.in. podarowanej przez *Romana Polańskiego unikatowej, pierwszej wersji scenariusza filmu "Gorzkie gody" z odręcznymi notatkami reżysera i dedykacją oraz kolacji z Sonią Bohosiewicz.*

Unikatowy scenariusz Romana Polańskiego
W tym roku na naszych aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się przedmiot zupełnie wyjątkowy - podarowana przez Romana Polańskiego pierwsza wersja scenariusza filmu „Gorzkie gody" z odręcznymi notatkami reżysera i dedykacją!

Scenariusz „Gorzkich godów" napisali Roman Polański, Gérard Brach oraz John Brownjohn na podstawie powieści Pascala Brucknera z 1981. Film powstał w 1992 roku jako koprodukcja francusko-brytyjska. Główne role zagrali: Emmanuelle Seigner, Kristin Scott Thomas, Hugh Grant oraz Peter Coyote. Podarowana przez Romana Polańskiego, pierwsza wersja scenariusza filmu zawiera 176 scen w języku angielskim i francuskim.

d3jn8fn

Roman Polański jest najbardziej znanym polskim reżyserem, laureatem kilkudziesięciu nagród, w tym m.in. Oscara, Złotego Globu, Złotej Palmy, Złotego i Srebrnych Niedźwiedzi, pięciu Cezarów, Nagród BAFTA czy Europejskich Nagród Filmowych. Jego filmy docenia się zarówno za reżyserię, jak i scenariusze, które zazwyczaj osobiście współtworzy.

Kolacja z Sonią Bohosiewicz
Zapraszamy również do licytowania niezwykłego przeżycia związanego z polskim kinem - kolacji z Sonią Bohosiewicz. Spotkanie z aktorką zostało ufundowane i zorganizowane przez Fundację Legalna Kultura, której kampanię społeczną Sonia Bohosiewicz wspiera od 2012 roku. Kolacja odbędzie się w jednej z warszawskich restauracji w uzgodnionym terminie. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób.

Sonia Bohosiewicz wcieliła się w wiele fantastycznych ról w filmach: „Rezerwat", „Bogowie", „Wojna żeńsko-męska" Łukasza Palkowskiego, „Miłość na wybiegu" Krzysztofa Langa, „Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego, „80 milionów", „Fotograf" Waldemara Krzystka, „Obława" Marcina Krzyształowicza, „Syberiada polska" Janusza Zaorskiego, „Obywatel" Jerzego Stuhra, „Hiszpanka" Łukasza Barczyka, „Polskie gówno" Grzegorza Jankowskiego czy serialach: „Czas honoru", „Usta Usta", „Aida". Aktorka z dużym powodzeniem występuje również w teatrze. Rekwizyty, zaproszenia, plakaty z autografami Na koordynowanych przez PISF aukcjach znalazły się również m.in. cztery piękne marionetki z filmu „Ziarno prawdy", rodzinne zaproszenie do Alvernia Studios, podwójne zaproszenia na premierę filmu „Carte Blanche"z Andrzejem Chyrą w roli głównej, album z autografem Andrzeja Wajdy, odręczny projekt kostiumu Doroty Roqueplo, Plakaty filmu „Miasto 44" z podpisami twórców czy plakat z filmu "Carte Blanche" z podpisem Andrzeja Chyry.
Zapraszamy do śledzenia naszego panelu. W kolejnych dniach wystawimy jeszcze wiele ciekawych aukcji!

Filmowe aukcje na rzecz WOŚP
W ciągu trzech ostatnich lat, w koordynowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej aukcjach, Orkiestra zebrała blisko 70 tysięcy złotych (w sumie w 183 aukcjach udało się uzyskać 69 824,73 zł). 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Zapraszamy do licytowania przedmiotów związanych z polskimi filmami pod adresem www.aukcje.wosp.org.pl. Zwycięzcy aukcji wpłacają pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP. Licytacje będą odbywały się do 25 stycznia.

d3jn8fn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jn8fn