Trwa ładowanie...
script pro
04-02-2016 13:31

Script Pro: Rusza konkurs scenariuszowy

Script Pro: Rusza konkurs scenariuszowyŹródło: East news
d1sb0et
d1sb0et

Rusza 6. edycja najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce - Script Pro, który jest organizowany przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerem konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, z kolei partnerem strategicznym Canal +. Na zgłoszenia czekamy do 22. lutego, zwycięzców konkursu poznamy w maju podczas Festiwalu PKO Off Camera.

Konkurs scenariuszowy Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery – zgłaszający może mieć na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza. Rosnąca liczba scenariuszy kierowanych do produkcji, które wcześniej znalazły się w finale Script Pro, pokazuje, że formuła konkursu się sprawdza, a konsultacje z autorami finałowych scenariuszy są ważne i potrzebne. SCRIPT PRO jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, który ma realny wpływ na powstające filmy. Cieszymy się, widząc na ekranach kolejne udane debiuty. – mówi Wojciech Marczewski Dyrektor Programowy Szkoły Wajdy.

Ważnym elementem SCRIPT PRO jest rozwój maksymalnie 10 finałowych scenariuszy w ramach stypendiów ufundowanych przez Polski Instytut Filmowy, przeprowadzony w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów. Finaliści będą walczyć także o nagrody finansowe: Nagrodę Główną – 20 000 zł, Drugą Nagrodę PISF – 12 000 zł, Trzecią Nagrodę PISF 8 000 zł oraz Nagrodę Specjalną Canal + w wysokości 15 000 zł, który w tym roku jest partnerem strategicznym konkursu. Nie ma świetnego filmu bez doskonałego scenariusza! To on kształtuję filmowi duszę, określa jego kształt, nadaje rytm bicia serca. W CANAL+, najwyższej jakości kanale filmowym premium, wciąż szukamy zaskakujących i fascynujących scenariuszy. Nasz zespół codziennie czyta teksty polskich scenarzystów. Efektem takich poszukiwań jest serial kryminalny „Belfer”. Oryginalny scenariusz napisany przez Monikę Powalisz i Jakuba Żulczyka uwiódł nas i jestem przekonany, że gwarantuje on sukces naszej najbardziej oczekiwanej premiery roku.
Z tych powodów, jako CANAL+, całym sercem zaangażowaliśmy się w konkurs scenariuszy SCRIPT PRO. Przedsięwzięcie to traktujemy długoterminowo, jako jeden z elementów naszych starań, których celem jest znalezienie najlepszych, rodzimych scenariuszy na rynku – powiedział Manuel Rougeron, prezes platformy cyfrowej nc+.

Konkurs Script Pro stanowi szansę dla młodych scenarzystów, a dla producentów gwarancję, że teksty wybrane przez jury spośród kilkuset zgłoszeń zasługują na uwagę. Wśród wyróżnionych w Konkursie scenariuszy, które następnie zostały przeniesione na ekran znajdują się m.in.: „Bogowie” Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej (scenariusza Roberta Bolesty), czy „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida (scenariusz Macieja Pisuka).

ZASADY ZGŁASZANIA PRAC:
Zgłoszenie konkursowe ma charakter tylko mailowy i musi zawierać:
- podpisane godłem (pseudonimem): scenariusz do 125 stron i synopsis (streszczenie fabuły) do 2 stron zapisane w plikach w formacie *.doc lub *.pdf;
- formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie konkursu) zawierający dane autora: godło, tytuł, imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, telefon i adres e-mail oraz własnoręcznie podpisane oświadczenie Uczestnika/Uczestników o wyrażeniu zgody na przetwarzanie przez Organizatorów danych osobowych na potrzeby związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem Konkursu,
- dowód wpłaty w wysokości 100 PLN (sto złotych) na konto Fundacji Szkoła Wajdy (nr konta jest podany na stronie www.scriptpro.pl).

d1sb0et

Maile należy wysyłać do 22 lutego do godziny 23:59 na adres konkurs@scriptpro.pl.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na www.scriptpro.pl.

SZKOŁA WAJDY | WAJDA STUDIO

więcej niż szkoła filmowa | więcej niż studio filmowe

Szkoła Wajdy powstała w Warszawie z inicjatywy Andrzeja Wajdy i Wojciecha Marczewskiego, którzy zaoferowali unikalne na skalę europejską programy łączące edukację z produkcją dla profesjonalistów filmowych. W 2011 roku, kontynuując misję Szkoły, Wajda i Marczewski powołali studio produkcyjne - Wajda Studio, które poszukuje interesujących projektów fabuł, dokumentów i krótkich metraży poruszających współczesne tematy. Stawia na współpracę międzynarodową i koprodukcje. Wyróżnia się opieką artystyczną najlepszych polskich i europejskich twórców oraz naciskiem na development. Oferuje script doctoring oraz produkcję krótkich fabuł i dokumentów w ramach programu 30 minut i Pierwszy Dokument. Wajda School & Studio prowadzą szereg programów poświęconych profesjonalnej edukacji filmowej w tym EKRAN + Międzynarodowy Program dla Profesjonalistów Filmowych, Program Dokumentalny DOK PRO, Program Fabularny STUDIO PRÓB, Program Scenariuszowy SCRIPT i DEVELOPMENT KREATYWNY dla Producentów Filmowych. Wajda School prowadzi
także program stworzony dla licealistów i studentów pierwszych lat studiów PRZEDSZKOLE FILMOWE. Szkoła razem z festiwalem PKO Off Camera współorganizuje konkurs SCRIPT PRO, kontynuację dobrze znanego konkursu Hartley-Merrill, którego głównym zadaniem jest wspieranie scenarzystów na początku kariery.

W dorobku Wajda Studio jest ponad 80 filmów dokumentalnych i fabularnych, ponad 200 etiud. Ponadto, pokazy i nagrody na największych festiwalach w tym na: Berlinale, San Sebastian, Karlowe Wary, Hot-Docs, IDFA i DOK Leipzig oraz nominacje do Europejskiej Nagrody Filmowej. Samo Studio (pod poprzednią nazwą: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy) zostało dwa razy nagrodzone jako Najlepszy Producent Dokumentów i Krótkich Metraży na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2008r. i 2010 r. Wajda Studio jest m.in. koproducentem filmu „Chrzest” Marcina Wrony (premiera międzynarodowa MFF Toronto 2010), irlandzko-polskiego Filmu „Sanctuary“ w reżyserii Nory McGettigan. W roku 2013 Wajda Studio wyprodukowała dokument "Joanna" w reżyserii Anety Kopacz, który stał się jednym z najczęściej nagradzanych polskich dokumentów ostatnich lat i otrzymał nominację do Oskara w kategorii "Najlepszy Dokument Krótkometrażowy". W 2015 roku premierę miała najnowsza produkcja Wajda Studio „Performer“ w reżyserii Macieja
Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy nagrodzona statuetką THINK: FILM AWARD na 65. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

d1sb0et

PKO OFF CAMERA Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego

To jedno z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej. Programerzy konsekwentnie skupiają się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców. Najważniejszym elementem festiwalu jest konkurs główny „Wytyczanie drogi”, w którym startuje dziesięć pierwszych bądź drugich filmów. Krakowska Nagroda Filmowa jest jedną z najwyższych na świecie - 100 tysięcy dolarów. Szanse na zaprezentowanie się przed międzynarodowymi twórcami mają także polskie filmy, walczące o 100 tysięcy złotych w Konkursie Polskim. Reżyser zwycięskich filmów zostaje wybrany przez międzynarodowe jury złożone z wybitnych filmowców i znawców kina. Poza konkursowymi produkcjami na program PKO OFF CAMERA składają się najnowsze, entuzjastycznie przyjęte przez krytykę tytuły z międzynarodowego obiegu festiwalowego, z których większość prezentowana jest w Polsce premierowo. W programie Festiwalu znajdują się także sekcje tematyczne, takie jak „From the Gut” (skupiona na amerykańskim kinie niezależnym), a także retrospektywy
wybitnych twórców i specjalna sekcja ‘Nadrabianie zaległości’, poświęcona filmom z ostatnich dziesięciu lat, które z różnych przyczyn nie trafiły do polskiej dystrybucji.

d1sb0et
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sb0et