Trwa ładowanie...

''Sekret'' w piątkowy wieczór

Share
''Sekret'' w piątkowy wieczórŹródło: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
d1fbzdr

W piątkowy wieczór w TR Warszawa bezpłatny pokaz nowego filmu *Przemysława Wojcieszka. Temat stosunków polsko-żydowskich powraca.*

Wojcieszek zasłynął kilka lat temu z brawurowych inscenizacji teatralnych (współtworząc niedawną sławę legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej, gdzie wystawił m.in. „Made in Poland”) oraz produkcji filmowych. Teraz wrócił filmem „Sekret”, który na pokazie festiwalowym w Gdyni zdobył wyróżnienie.

Główny bohater filmu to Ksawery (Tomasz Tyndyk), który na co dzień występuje w jednym z klubów jako drag queen. Mamy już zatem, osadziwszy jego życie we współczesnej Polsce, do czynienia z postacią „wykluczoną” czy też „wzgardzoną”. Nie jego profesja będzie jednak przedmiotem walki o „uznanie” i tolerancję. Ksawery wyjeżdża bowiem na wieś, zabierając z sobą żydowską przyjaciółkę (w tej roli Agnieszka Podsiadlik). Odwiedza swojego dziadka, który od wielu lat próbuje żyć z tajemnicą, mroczną historią sprzed lat. Jak wypadnie konfrontacja międzypokoleniowa? Wojcieszek filmem tym podejmuje mocno obecny w Polsce temat stosunków polsko-żydowskich, wspólnej historii obu narodów na ziemiach polskich, z całym bagażem dramatycznych zdarzeń i holokaustem w tle („W ciemności” Agnieszki Holland, „Pokłosie” Pasikowskiego).

d1fbzdr

W piątkowy wieczór (15 czerwca, godz. 19), TR Warszawa (ul. Marszałkowska 6), organizuje bezpłatny pokaz filmu na dużej scenie. Aktorzy grający bowiem w „Sekrecie”, Podsiadlik, Tyndyk oraz Marek Kępiński należą do zespołu TR-u. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

*„Sekret” (2012), scen. i reż. Przemysław Wojcieszek. Premiera: 19 kwietnia 2013. dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. 82 min. Pokaz 15 czerwca, TR Warszawa. Więcej: www.trwarszawa.pl*

d1fbzdr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fbzdr
d1fbzdr