Trwa ładowanie...
d3qdc8e

Sing

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Sing" to amerykański film animowany produkcji Illumination Entertainment. Produkcja opowiada o losach zwierząt występujących w teatrze, które nie chcąc dopuścić do jego zamknięcia organizują wielki konkurs piosenki. W oryginalnej wersji głosu postaciom udzielili między innymi Matthew McConaughey, Reese Witherspoon i Scarlett Johansson, natomiast w polskiej byli to chociażby Marcin Dorociński, Ewa Farna czy Adam Zdrójkowski.
d3qdc8e
1
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sing - opis fabuły

Fabuła filmu "Sing" rozgrywa się w małym mieście Calatonia, gdzie znajduje się teatr prowadzony przez koalę Buster Moona (Matthew McConaughey, w polskiej wersji Marcin Dorociński). Pewnego dnia decyduje się on zorganizować konkurs piosenki, aby móc wypromować teatr i jednocześnie zapewnić mu rentowność z racji niskich przychodów. Podczas tworzenia materiału promocyjnego starsza i niedowidząca iguana panna Crowly (Garth Jennings, w polskiej wersji Anna Apostolakis) dodała przez przypadek dwa dodatkowe zera, przez co pierwotna nagroda w wysokości 1000 dolarów została omyłkowo zapisana jako 100 tysięcy dolarów.

Zanim Buster Moon jest w stanie uratować sytuację, ulotki trafiają w ręce potencjalnych kandydatów. Wkrótce zwierzęta z całego miasta zebrały się w teatrze, aby konkurować o główną nagrodę. Dyrektor teatru oczywiście nie posiada takich pieniędzy, jednak mimo wszystko patrzy na sytuację z optymizmem, a wizja uratowania teatru staje się coraz bardziej realna. Ostatecznie jednak prawda wychodzi na jaw, a Buster nie jest w stanie zapewnić nagrody, o której napisano w ulotkach. Uczestnicy konkursu próbują ratować sytuację i ostatecznie udaje się zorganizować kolejne przedstawienie. Efekty zachwyciły Nanę, która decyduje się wykupić działkę i pomóc w odbudowie i ponownym otwarciu teatru.

Sing - bohaterowie, obsada

Bohateriami filmu "Sing" są niezwykle utalentowane zwierzęta, które jak każdy z nas będą walczyć o swoje marzenia. Wśród nich są między innymi Buster Moon (Matthew McConaughey, w polskiej wersji Marcin Dorociński), Rosita (Reese Witherspoon, w polskiej wersji Małgorzata Socha), Ash (Scarlett Johansson, w polskiej wersji Ewa Farna) czy Mike (Seth MacFarlane, w polskiej wersji Krzysztof Jankowski).

Oprócz nich w oryginalnej wersji językowej usłyszymy takie gwiazdy jak John C. Reilly, Tori Kelly, Taron Egerton, Jennifer Saunders czy Peter Serafinowicz. W filmie "Sing" z polskim dubbingiem bohaterom głosu udzielili także Katarzyna Sawczuk, Adam Zdrójkowski, Jarosław Boberek, Anna Apostolakis, Małgorzata Walewska, Piotr Bąk i Waldemar Barwiński. W produkcji, w miare rozwoju wydarzeń, pojawia się też szereg postaci drugo- i trzecioplanowych.

Sing - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Sing" jest Garth Jennings, który pełnił tę funkcję także w przypadku produkcji "Syn Rambow" oraz "Autostopem przez Galaktykę". Kierownikami produkcji byli z kolei Chris Meledandri i Janet Healy, natomiast scenariusz filmu "Sing" także powstał z inicjatywy reżysera. Za narrację w oryginalnej wersji odpowiadał Michael Wallis, a muzykę zrealizował Joby Talbot. Film powstał z inicjatywy studia Illumination Entertainment i był dystrybuowany przez Universal Pictures.

Sing - piosenki

Autorem muzyki do filmu "Sing" jest Joby Talbot, który stworzył już w przeszłości melodie do wielu produkcji kinowych, oper czy sztuk teatralnych. Oprócz tego bohaterowie produkcji wykonują wiele popularnych utworów w nowych wersjach. Do obrazu powstał też specjalny singiel zatytułowany "Faith", którego autorami są Stevie Wonder i Ariana Grande. Piosenki z filmu "Sing" zaśpiewane przez jego bohaterów to między innymi:

  • The Spencer Davis Group - "Gimme Some Lovin'"
  • Taron Egerton - "The Way I Feel Inside"
  • Carly Rae Jepsen - "Call Me Maybe"
  • Leonard Cohen - "Hallelujah"
  • Elton John - "I'm Still Standing"
  • Taylor Swift - "Shake It Off"
  • Frank Sinatra - "My Way"
  • Stevie Wonder - "Don't You Worry 'bout a Thing"
  • Nicki Minaj - "Anaconda"

Sing - premiera

Pierwszy seans filmu "Sing", gdy ten nie był jeszcze dokończony, miał miejsce 11 września 2016 roku podczas Toronto International Film Festival. Produkcja otrzymała pozytywne recenzje, dzięki czemu obraz w ostatecznej formie trafił na duży ekran 21 grudnia 2016 roku. Pierwotnie produkcja miała ukazać się w kinach 8 grudnia, jednak przesunięto jej premierę o kilkanaście dni. Polska premiera filmu "Sing" miała miejsce 6 stycznia 2017 roku. 21 marca 2017 roku obraz trafił na rynek na płytach Blu-ray i DVD. Wydanie fizyczne filmu "Sing" zawierało trzy dodatkowo trzy krótkie produkcje krótkometrażowe.

Sing
Tytuł oryginalny

Sing

Gatunek

Animacja, Komedia, Musical

Kraj produkcji

USA, Japonia

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

21.12.2016

Data polskiej premiery

06.01.2017

Czas trwania

110 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdc8e
d3qdc8e
d3qdc8e