Trwa ładowanie...
chemia
15-10-2015 16:14

Skład Konkursu Filmów Polskich Camerimage

Skład Konkursu Filmów Polskich CamerimageŹródło: East news
d33fy7q
d33fy7q

Prezentujemy skład Konkursu Filmów Polskich 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Chemia
Benek ma 30 lat i przechodzi głęboki kryzys, który objawia się manią samobójczą. Mężczyzna uważa, że nie potrafi kochać i przywiązać się do innego człowieka. O tym, że to nieprawda przekona się, gdy pozna przypadkowo Lenę, z którą połączy go wielka miłość. Dziewczyna o dziwo akceptuje jego dążność do samounicestwienia, a nawet proponuje mu, że razem najpierw przeżyją kilka szalonych tygodni na całego, a później odejdą z tego świata. Okazuje się jednak, że istnieje jeszcze jedno śmiertelne zagrożenie.

Tytuł angielski: Chemo
Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Zdjęcia: Jeremiasz Prokopowicz
Produkcja: Filmokracja
Dystrybucja w Polsce: Vue Movie Distribution

Demon
Z Anglii do Polski przyjeżdża Piotr, aby poślubić piękną Żanetę. Pragnie zamieszkać z nią w domu otrzymanym od przyszłego teścia. Tymczasem w przeddzień wesela dokonuje makabrycznego odkrycia. A kiedy uroczystość się rozpocznie, zaproszeni na nią goście – wśród nich brat Piotra – spostrzegą, że z panem młodym dzieje się coś niepokojącego. W swoim ostatnim filmie tragicznie zmarły we wrześniu reżyser Marcin Wrona łączy tradycyjny w kulturze polskiej motyw wesela z wątkami metafizycznymi i mistycznymi.
Tytuł angielski: Demon
Reżyseria: Marcin Wrona
Zdjęcia: Paweł Flis
Produkcja: Magnet Man Film
Dystrybucja w Polsce: Kino Świat Sp. z o. o.
Hiszpanka
Dobiega końca pierwsza wojna światowa. W Poznaniu, gdzie wybucha jedyny w historii Polski zwycięski zryw narodowy – Powstanie Wielkopolskie, grupa telepatów walczy o pomyślność Ignacego Jana Paderewskiego. Wielki polski pianista i patriota jest też bowiem obiektem zakusów ze strony groźnego medium na usługach armii pruskiej – doktora Abuse. Ten kostiumowy film nie jest wierną rekonstrukcją wydarzeń historycznych. Łączy fakty z fikcją, a wątki spirytystyczne splata z melodramatem i barokową wizją życia bohemy.

Tytuł angielski: Influenz
Reżyseria: Łukasz Barczyk
Zdjęcia: Karina Kleszczewska
Produkcja: Studio Filmowe Kadr
Dystrybucja w Polsce: Vue Movie Distribution

d33fy7q

Intruz
John wychodzi z poprawczaka pragnąc rozpocząć życie na nowo. Niestety w lokalnej społeczności, do której powraca, jego zbrodnia nie została ani zapomniana, ani wybaczona. Jego powrót wyzwala we wszystkich to, co najgorsze, atmosfera linczu wokół niego narasta. John czuje się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha i zaczyna tracić nadzieję. Opanowuje go ta sama agresja, która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John nie potrafiąc zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

Tytuł angielski: The Here After
Reżyseria: Magnus von Horn
Zdjęcia: Łukasz Żal
Produkcja: Lava Films, Zentropa International Sweden, Cinema Defacto
Dystrybucja w Polsce: Gutek Film

Karbala
W kwietniu 2004 roku, podczas wojny w Zatoce Perskiej, w irackim mieście Karbala szyici wspierani przez dżihadystów przypuścili atak na ratusz – City Hall – siedzibę lokalnych władz, lojalnych wobec sił stabilizacyjnych. Na rozkaz amerykańskiego dowództwa do walki w obronie obiektu przystąpiły oddziały polskie i bułgarskie. Rozpoczęła się największa bitwa, w jakiej wzięli udział żołnierze polscy po drugiej wojnie światowej. Mocny, męski film wskrzesza tamte cztery dni piekła i heroizmu, ale nie ogranicza się do batalistyki, kreśląc także psychologiczne portrety wojskowych, głównie dowodzącego obroną City Hall polskiego kapitana.

Tytuł angielski: Karbala
Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Dystrybucja w Polsce: Next Film

d33fy7q

Letnie przesilenie
Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik kolejarza. Pewne zdarzenie sprawi, że drogi Guida i Romka skrzyżują się, a wojna wedrze się nagle w świat ich młodzieńczych marzeń.

Tytuł angielski: Summer Solstice
Reżyseria: Michał Rogalski
Zdjęcia: Jerzy Zieliński
Produkcja: Prasa i Film, Sunday Filmproduktion
Dystrybucja w Polsce: Kino Świat Sp. z o. o.

Noc Walpurgi
Szwajcaria, rok 1969. Rzecz nieprzypadkowo dzieje się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, czyli w noc Walpurgi, uchodzącej w tradycji starogermańskiej za noc zmarłych i złych duchów. W operze dobiega końca Turandot Giacomo Pucciniego. Starzejąca się, egzaltowana diva operowa, Nora Sedler, udziela wywiadu młodemu dziennikarzowi Robertowi. Rozmowa przeradza się w grę, która zahacza o perwersję erotyczną i coraz głębiej sięga w przeszłość – do epoki nazizmu i Zagłady. Film jest rozpisaną na dwie postaci adaptacją monodramu.

Tytuł oryginalny: Walpurgis Night
Reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski
Produkcja: PS Film
Dystrybucja w Polsce: Aurora Films

* 23. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 14 do 21 listopada*

d33fy7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33fy7q