Trwa ładowanie...
smerfy 2

''Smerfy 2'': Światowy dzień Smerfa - 22 czerwca 2013 roku!

Share
''Smerfy 2'': Światowy dzień Smerfa - 22 czerwca 2013 roku!
Źródło: UIP
d2v9bt5

W sobotę, 22 czerwca 2013 roku z okazji rocznicy urodzin Peyo, twórcy Smerfów (ur. 25.06.1928) oraz zbliżającej się premiery filmu *"Smerfy 2" po raz drugi organizujemy obchody Światowego Dnia Smerfów. Spotykamy się w Warszawie, Krakowie i Sopocie.*

Witaj w Wiosce Smerfów w Warszawie

Już w sobotę 22 czerwca Warszawiacy będą mogli uczestniczyć w niecodziennym, międzynarodowym wydarzeniu. W tym dniu, w wielu miejscach na świecie, spotkają się wielbiciele niebieskich stworzeń, które podbiły serca wielu pokoleń. Smerfów nie trzeba nikomu przedstawiać. Gościli wielokrotnie w naszych domach. Ale czy my byliśmy kiedyś u Papy Smerfa, Smerfetki, czy Smerfusia?

Tylko teraz będzie niepowtarzalna okazja odwiedzenia ich domków w Warszawie. Smerfy osobiście zaproszą uczestników imprezy do zwiedzenia ich chatek, które zostaną zbudowane specjalnie na tę okazję.

d2v9bt5

Wizyta u Smerfów to nie jedyna warszawska atrakcja. Może uda się Wam wygrać tablet? Jak? Nic prostszego, wystarczy przyjść do Parku Skaryszewskiego (od Ronda Waszyngtona), być przebranym za Smerfa, wziąć udział w biegu i ..... Reszty dowiedzieć się na miejscu.

Zapraszamy 22 czerwca (sobota) od godz. 11.00 do 18.00. Ideą imprezy jest zaktywizowanie do wspólnej zabawy całych rodzin, zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie i znajdą aktywności dla siebie.

Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie: Co najczęściej robią wszystkie Smerfy? to wiesz co będziemy robić. Nie ma jak bieganie... Każdy Smerf musi mieć kondycję. Od tego zależy czy wpadnie w szpony kota, czy też nie. Dlatego w Warszawie, podczas Światowego Dnia Smerfa nie może zabraknąć tej atrakcji. My nie będziemy uciekać przed Klakierem, będziemy biec po zdrowie, ale i po nagrody. W biegu nie będzie przegranych. Każdy z uczestników, otrzyma kolekcjonerski, smerfny dyplom.

Przed rozpoczęciem biegów, które będą zorganizowane w kategoriach wiekowych: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozgrzejemy się w towarzystwie Smerfów i pod okiem profesjonalnych instruktorów.

d2v9bt5

Podczas Światowego Dnia Smerfa nie zabraknie też innych atrakcji. Będą to gry, konkursy, quizy dotyczące znajomości świata Smerfów oraz spotkanie ze smerfnymi aktorkami Małgorzatą Sochą i Agnieszką Dygant. Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w zabawach ruchowych np. teście Osiłka, Zgrywusa czy Lalusia. Do dyspozycji najmłodszych będzie oddana plastyczna strefa Smerfusia. Dzień ten będzie również okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć w towarzystwie Papy Smerfa, Smerfusia i Smerfetki, w wyjątkowej Wiosce Smerfów. Podczas imprezy hostessy będą rozdawać filmowe upominki.

Z pewnością w otoczeniu Wioski Smerfów, biegów, zabaw, oraz sympatycznych, niebieskich stworzeń każdy z uczestników będzie mógł przenieść się w przyjazny świat Peyo. Tym bardziej, że podczas Światowego Dnia Smerfa będziemy świętować urodziny twórcy Smerfów. Z tej okazji uczestnicy imprezy będą mieli okazję spróbować smerfnych, urodzinowych ciasteczek, których nie powstydziłby się sam Łasuch. Jesteśmy przekonani, że to niecodzienne wydarzenie dostarczy wyjątkowych wrażeń. W oczekiwaniu na premierę filmu Smerfy 2 przenieśmy się do świata bajki, spotkajmy się w Wiosce Smerfów i oddajmy smerfnej zabawie przy dźwiękach jakże znanej wszystkim muzyki La la la la la la ... Uważaj tylko na Gargamela!

Udział w Światowym Dniu Smerfa jest bezpłatny.

Zapraszamy 22 czerwca (sobota) do Parku Skaryszewskiego (od Ronda Waszyngtona) od godz. 11.00 do 18.00 W Krakowie (Plac Wolnica) i Sopocie (Molo plac przed fontanną) spotykamy się o 18.00. Planujemy wiele atrakcji dla dzieci, a największą ma być pokaz filmu „Smerfy” pod gwiazdami.

Wstęp wolny dla wszystkich!

Poświęcone Smerfom uroczystości odbędą się w tak odległych miejscach jak planetarium w Buenos Aires, park tematyczny Imagica w Bombaju czy Głowa Cukru w Rio de Janeiro. Niebieskie pędzle rozjaśnią też okolice portugalskiej Cova da Moura oraz pomalują ośrodki opieki i sierocińce w RPA. Australijski Surfers Paradise na jeden dzień stanie się oficjalnie Smerfowym Rajem. Sławny Park Gorkiego w Moskwie i dubliński Ha’Penny Bridge zostaną udekorowane niebieskimi kwiatami. Smerfy odwiedzą szpitale dziecięce i ośrodki medialne; wypełnią warszawskie Stare Miasto; wezmą udział w turniejach budowania rzeźb z piasku; pobiegną w maratonach i zaśpiewają z zespołem Right Said Fred w Londynie. Informacje na temat Światowego Dnia Smerfów można znaleźć na stronie www.GlobalSmurfsDay.net. Smerfy 2

d2v9bt5

W kolejnym filmie familijnym łączącym żywą akcję z animacją, komedii Smerfy 2, zły czarownik Gargamel tworzy dwa psotne, podobne do Smerfów istoty, zwane Wredkami, mając nadzieję, że pozwolą mu one posiąść magiczną moc Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce może zamienić Wredki w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę i zabiera ją do Paryża, gdzie jako największy czarownik na świecie zostaje otoczony uwielbieniem milionów. Teraz Papa Smerf, Ciamajda, Maruda i Laluś będą musieli powrócić do naszego świata, połączyć siły z przyjaciółmi Patrickiem i Grace Winslow i uratować Smerfetkę!

Czy Smerfetka, która zawsze czuła się inna, nawiąże relacje z Wredkami - Vexy i Hackusem? Czy Smerfom uda się przekonać ją, że ich miłość do niej jest prawdziwa? Film wyreżyserował Raja Gosnell, a wyprodukował go Jordan Kerner. Scenariusz - J. David Stem & David N. Weiss oraz Jay Scherick & David Ronn i Karey Kirkpatrick na podstawie historii autorstwa J. Davida Stema & Davida N. Weissa & Jaya Schericka & Davida Ronna w oparciu o postaci stworzone przez Peyo.

Historia Dnia Smerfa

Dzień Smerfów obchodzony będzie po raz drugi. W 2011 roku w ramach jego obchodów pomalowano m.in. na niebiesko jedno ze słynnych Białych Miasteczek w Andaluzji oraz ustanowiono nowy rekord polegający na Największym Zgromadzeniu Ludzi Przebranych za Smerfy w ciągu 24 godzin w różnych miejscach na świecie, również w Warszawie.

O Smerfach

Historia Smerfów – stworzonych przez Peyo – rozpoczęła się w 1958 roku wydaniem komiksów, które następnie przeniesiono na duży i mały ekran. Przez te kilkadziesiąt lat, małe niebieskie istoty nie ograniczały się tylko do stron komiksów i ekranu. Były inspiracją nagrań muzycznych wydanych na CD w milionach egzemplarzy, kolekcji figurek i zabawek oraz mnóstwa innych produktów.

d2v9bt5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9bt5
d2v9bt5