Trwa ładowanie...

"Snowden": jeszcze więcej gwiazd w obsadzie

Share
"Snowden": jeszcze więcej gwiazd w obsadzie
d3ipv04

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Oliver Stone zaprosił na plan "Snowdena" Timothy'ego Olyphanta, a już pojawiły się informacje o kolejnych gwiazdach w obsadzie.

Na udział w thrillerze zgodzili się właśnie Rhys Ifans i Joely Richardson. Kontrakty zostały podpisane, ale mediom nie ujawniono w kogo wcielą się aktorzy.

Przypomnijmy, że film opowiada o Edwardzie Snowdenie, byłym pracowniku NSA i CIA, który trafił na pierwsze strony gazet po tym, gdy ujawnił światu informacje na temat amerykańskich i brytyjskich rządowych programów inwigilowania obywateli. Thriller ma skupiać się na przekazywaniu tajnych dokumentów felietoniście "Guardiana" - Glennowi Greenwaldowi.

d3ipv04

Scenariusz powstał na podstawie książek "The Snowden Files: The Inside Story Of The World's Most Wanted Man" Luke'a Hardinga oraz "Time Of The Octopus" rosyjskiego adwokata Edwarda Snowdena, Anatolija Kuczereny.

W głównego bohatera wcieli się Joseph Gordon-Levitt. Jego dziewczynę, Lindsay Mills, zagra Shailene Woodley. Scott Eastwood, syn Clinta, zagra agenta NSA, którego życie zmienia się na zawsze z powodu działań Snowdena. Melissa Leo ("Choleryk z Brooklynu") sportretuje Laurę Poitras, Zachary Quinto ("American Horror Story", "W ciemność Star Trek") Glenna Greenwalda, a Tom Wilkinson ("Grand Budapest Hotel", "Selma") Ewena MacAskilla. Ludzie ci współpracowali ze Snowdenem, gdy zaczął on ujawniać tajne informacje. Timothy Olyphant wystąpi jako agent CIA, który przyjaźnił się ze Snowdenem, zanim ten wyjechał ze Stanów Zjednoczonych.

Poza nowymi nazwiskami w obsadzie producenci ujawnili, że "Snowden" trafi do kin już 25 grudnia.

d3ipv04

Podziel się opinią

Share
d3ipv04
d3ipv04