Trwa ładowanie...
d48wicw

Sparkle

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d48wicw

„Sparkle” to amerykański film musicalowy z 2012 roku. Za kamerą stanął Salim Akil. Scenariusz przygotowała jego żona, Mara Brock Akil. Muzykę skomponował Salaam Remi, a za produkcję odpowiadają Howard Rosenman i Scott Putman. W filmie występuje tragicznie zmarła słynna wokalistka, Whitney Houston, którą wcześniej na ekranie można było podziwiać w telewizyjnej produkcji "Cinderella" z 1997 roku.

Film "Sparks" jest nową wersję obrazu "Blask" z 1976 roku. To historia trzech sióstr z nowojorskiego Harlemu, które zdobyły sławę, zakładając zespół. Sielanka skończyła się w chwili, gdy jedna z nich zaczęła mieć problemy z narkotykami. Inspiracji do dzieła dostarczyła historia formacji The Supremes. Whitney Houston zagrała w filmie postać matki bohaterki granej przez Sparks. Houston była także producentem wykonawczym.

W filmie można usłyszeć ostatni utwór, który gwiazda nagrała przed niespodziewaną śmiercią, cover gospelowego standardu "Eyes On The Sparrow". Artystka nagrała też duet z koleżanką z planu, Jordin Sparks. Panie przygotowały napisany przez R. Kelly'ego utwór "Celebrate", który pojawia się w trakcie napisów końcowych.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Jordin Sparks jako Sparkle, Whitney Houston – Emma, Derek Luke – Stix, Mike Epps – Satin, Carmen Ejogo – Siostra, Tika Sumpter – Dolores, Omari Hardwick – Levi, CeeLo Green – Black.

Sparkle
Tytuł oryginalny

Sparkle

Gatunek

dramat, muzyczny, obyczajowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Czas trwania

116 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48wicw
d48wicw
d48wicw