Trwa ładowanie...

Spider-Man wypadnie z MCU? Disney nie dogadał się z Sony

Filmy ze Spider-Manem nie będą wchodziły w MCU. Powodem jest brak porozumienia pomiędzy Disneyem a Sony.

Share
Spider-Man wypadnie z MCU? Disney nie dogadał się z Sony
Źródło: Domena publiczna
d1ucebg

Spider-Man wypadnie z MCU? Disney nie dogadał się z Sony

Z ustaleń portalu Deadline wynika, że filmy z udziałem Spider-Mana nie będą już przynależeć do MCU. Przyczyna jest najprawdopodobniej brak osiągnięcia porozumienia przez Disney i Sony. Sytuacja jest dość zaskakująca ze względu na ogromny sukces “Spider-Man: Daleko od domu”. Na całym świecie film zarobił ok. 1,1 mld dolarów.

Jak podaje Deadline, Disney obecnie pozyskiwał tylko 5% z przychodów generowanych z filmów Spider-Mana. Nowa umowa zakłada równe dzielenie zysków między Disneyem a Sony. Przedstawiciele drugiej firmy mieli ponoć odrzucić te warunki. Sony z kolei zaproponował ofertę, którą odrzucił Disney.

d1ucebg

Deadline podaje również, że trwają pracę nad dwoma kolejnymi filmami o Spider-Manie. Za reżyserię miałby odpowiadać Jon Watts, a odtwórcą tytułowej roli Tom Holland. Ich producentem nie będzie już jednak Kevin Feige.

"Spider-Man: Daleko od domu" - opis fabuły

"Spider-Man: Daleko od domu" to kolejna odsłona przygód słynnego superbohatera rozgrywająca się po wydarzeniach zaprezentowanych w "Avengers: Koniec gry". W rolę Spider-Mana ponownie wciela się Tom Holland. Obok niego na ekranie zobaczymy Zendayę, Samuela L. Jacksona oraz Jake'a Gyllenhaala.

[Pe

ter Parker](https://film.wp.pl/peter-parker-6031968040760449c) nadal nie może otrząsnąć się po śmierci przyjaciela i mentora – Iron Mana. Postanawia pojechać z przyjaciółmi na wycieczkę po Europie. Niestety, długo nie będzie cieszył się wakacjami. Na arenie pojawi się bowiem Nick Fury, który rekrutuje młodego Spider-Mana do oddziału Quentina Becka znanego jako Mysterio.

https://video.wp.pl/i,spider-man-daleko-od-domu-zwiastun,mid,2040714,cid,8052,klip.html

d1ucebg

Podziel się opinią

Share
d1ucebg
d1ucebg