Trwa ładowanie...
spotlight

"Spotlight": dla biskupów i kardynałów seans obowiązkowy

Share
"Spotlight": dla biskupów i kardynałów seans obowiązkowy
dmldma9

Arcybiskup Charles Scicluna uważa, że film "Spotlight" powinien zobaczyć każdy biskup i kardynał.

Charles Scicluna był przez lata promotorem sprawiedliwości w Kongregacji Nauki Wiary. Współpracował blisko z późniejszym papieżem Benedyktem XVI. Od 27 lutego 2015 papież Franciszek mianował go arcybiskupem metropolitą maltańskim.

#dziejesienazywo: Ekke Overbeek i Marek Lisiński o pedofili

- Każdy biskup i kardynał musi zobaczyć ten film - mówi Charles Scicluna. - Film pokazuje jak instynkt - niestety obecny w Kościele - by chronić reputację okazał się błędny. Duchowni muszą zrozumieć, że ocalić Kościół może tylko oczyszczenie, a nie zmowa milczenia.

dmldma9

Zdaniem biskupa w filmie znakomicie pokazane są mechanizmy stojące za zmową milczenia. - Wina nie spoczywa tylko na tym, który wyrządza krzywdę, ale także na tych, którzy o tym wiedzą i milczą.

Postrzegany jako jeden z silniejszych tytułów w oscarowym (**) wyścigu dramat "Spotlight" przedstawia śledztwo nagrodzonych Pulitzerem dziennikarzy "Boston Globe", którzy dotarli do szokujących informacji na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku.

W obsadzie znalazła się plejada gwiazd, w tym: Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Brian d'Arcy James, John Slattery, Liev Schreiber, Stanley Tucci i Billy Crudup. * Zwiastun filmu "Spotlight"*

dmldma9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmldma9
dmldma9