Trwa ładowanie...

Stan Lee nie żyje. Legenda komiksu zmarła w wieku 95 lat

Stan Lee, legenda komiksu, nie żyje. Wykreował on wielu superbohaterów z uniwersum Marvela. Zmarł w wieku 95 lat.

Share
Stan Lee nie żyje. Legenda komiksu zmarła w wieku 95 lat Źródło: East News
d2e5an0

O śmierci Stana Lee poinformowała jego córka za pośrednictwem portalu TMZ.com.

"Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym i najporządniejszym człowiekiem" – powiedziała jego córka.

Stan Lee zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi w ostatnim czasie. Miał kłopoty ze wzrokiem oraz chorował na zapalenie płuc. W 2012 r. poddał się operacji serca, podczas której, lekarze wszczepili mu rozrusznik. Przyczyna jego śmierci nie została podana

d2e5an0

Stan Lee – ikona komiksu

Stan Lee urodził się 28 grudnia 1922 roku w Nowym Jorku w rodzinie rumuńskich emigrantów.

Stan Lee w latach 60. dokonał rewolucji w świecie komiksów. W efekcie przyczynił się do zmiany krajobrazu popkultury Stanów Zjednoczonych. Był także wieloletnim prezesem i członkiem zarządu wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. W 2008 roku odznaczono go Narodowym Medalem Sztuki.

Rozpoczął on tworzenie komiksów dla Marvel Comics w 1961 roku. Wraz z Jacky’em Kirbym przyczynili się do powstania pierwszego komiksu o Fantastycznej Czwórce – czwórce astronautów, którzy nabyli nadprzyrodzonych mocy po potężnym napromieniowaniu. Wykreował on również postać Spider-Mana, człowieka, który po ugryzieniu przez pająka zdobył unikatowe umiejętności jak np. chodzenie po ścianach. Stan Lee stworzył również szereg innych superbohaterów, jak m.in. X-Men, Hulk, Kapitan Ameryka, Iron Man czy Czarna Pantera. Na bazie ich komiksów powstało wiele adaptacji filmowych i serialowych.

Stan Lee również samemu miał gościnne udziały w filmach Marvela.

d2e5an0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e5an0
d2e5an0