Trwa ładowanie...
d3rw6et
Aktualności

Startuje program edukacyjny: „EMPATIA - w poszukiwaniu bliskości między poranionymi ludźmi”

"Empatia" to projekt przygotowany w oparciu o film „Przy Planty 7/9”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„EMPATIA - w poszukiwaniu bliskości między poranionymi ludźmi”
„EMPATIA - w poszukiwaniu bliskości między poranionymi ludźmi” (Materiały prasowe)
d3rw6et

Dokumentalny film „Przy Planty 7/9” w reżyserii Lawrence’a Loewingera i Michała Jaskulskiego zostaje włączony do edukacyjnych programów dla młodzieży.
Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach stworzyło oparty na filmie „Przy Planty 7/9” program edukacyjny pt.: „EMPATIA – w poszukiwaniu bliskości między poranionymi ludźmi”.
Program obejmuje specjalne pokazy filmu „Przy Planty 7/9” w ramach cykli dla nauczycieli i młodzieży.

14 czerwca 2018 (czwartek) o godz. 13.00 w kinie Atlantic w Warszawie odbędzie się specjalny pokaz filmu „Przy Planty 7/9” przygotowany dla dyrektorów szkół, nauczycieli, animatorów kultury, pedagogów szkolnych oraz młodzieży. Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu pokazów edukacyjnych: Kino/ Na / Przeciw / Wykluczeniu, w kategorii: EMPATIA. Wydarzeniu patronuje Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznej i Szkoleń oraz Akademia Dobrej Edukacji. Projekcja połączona będzie ze spotkaniem ze współreżyserem filmu - Michałem Jaskulskim.

Po projekcji będzie można zakupić książkę „Płaczę z tymi, którzy nie płaczą”, podpisaną przez jej autora i bohatera filmu, Bogdana Białka oraz współreżysera filmu - Michała Jaskulskiego. Książka będąca zbiorem rozmów z Białkiem stanowi nieocenione narzędzie edukacyjne. W spotkaniu można wziąć udział po uprzednim wypełnieniu formularza, który znajduje się na stronie warszawskiego kina Atlantic. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 czerwca br.

Dokument "Przy Planty 7/9" będzie również dostępny w roku szkolnym 2018/2019 w ramach Interdyscyplinarnego Prograum Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” w 60 kinach w Polsce.
Autorzy filmu „Przy Planty 7/9” włączyli się także w projekt edukacyjny: „Kino na Temat”. „Kino na Temat” to cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie.
Każde spotkanie tematyczne składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy i ekspertów w danej dziedzinie. Projekt skierowany jest do młodzieży od 16 roku życie.
Projekcję "Przy Planty 7/9" można zamówić dla swojej klasy w jednym z kin Helios w całej Polsce.

4 lipca 1946 roku, rok po drugiej wojnie światowej, milicja, żołnierze i zwykli Kielczanie zabijają ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w komitecie żydowskim w centrum miasta przy ul. Planty 7/9. Ranią około 80 osób w całych Kielcach. Pogrom kielecki staje się symbolem polskiego powojennego antysemityzmu w świecie żydowskim. W Polsce jest tematem zakazanym przez władze ludowe.
Z upadkiem komunizmu, Bogdan Białek, polski katolik, z wykształcenia psycholog, otwiera puszkę Pandory: zaczyna publicznie mówić o tym, co wydarzyło się w 1946 roku. Przebija się przez teorie spiskowe dotyczące pogromu, wyparcie pogromu ze świadomości kielczan
i utrwalane przez lata wzajemne stereotypy Polaków i Żydów. Zbliżenie między kielczanami a Żydami zaczyna się rodzić, lecz ma także swoją cenę.
Reżyserzy filmu – polski katolik i amerykański Żyd przekazują publiczności historię o tym, jak wiele może zmienić się między ludźmi, kiedy nawet najtrudniejszą prawdę, przekazuje się z miłością.

Więcej informacji o filmie oraz informacje o programach edukacyjnych:
http://przyplanty.pl/
https://web.facebook.com/bogdansjourney/?fref=ts
https://twitter.com/BogdansJourney

d3rw6et

Podziel się opinią

Share

d3rw6et

d3rw6et