Trwa ładowanie...
d2qolog
Megafon.pl
Aktualności

Steven Spielberg w końcu nakręci film o bohaterskim Polaku. Znamy pierwsze szczegóły

Nie od dziś wiadomo, że 71-letni reżyser kocha gry wideo i komiksy. Niedawno do kin wszedł "Player One", który jest hołdem złożonym elektronicznej rozrywce. Teraz pora na komiksowego "Blackhawka" z mocnym polskim akcentem.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Spielberg ma jeszcze w zanadrzu trzy inne filmy
Spielberg ma jeszcze w zanadrzu trzy inne filmyŹródło: Shutterstock.com, Fot: Steven Ferdman
d2qolog

Komiksy "Blackhawk" pojawiły się po raz pierwszy w 1941 roku. Bohaterami byli członkowie międzynarodowej eskadry pilotów walczących z Niemcami podczas II wojny światowej.

Początkowo tytułowy dowódca był Polakiem, ale później został zamerykanizowany. Mimo to w komiksach z tej serii nie brakowało polskich akcentów - np. zastępcą Blackhawka był Polak o imieniu Stanislaus. Will Eisner w latach 40. podsumował, że "Blackhawk" to "współczesna wersja legendy o Robin Hoodzie".

  Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

O ekranizacji Spielberga mówiło się już w latach 80. i 90., ale dopiero teraz projekt nabiera wyraźnego kształtu. Scenariusz napisze David Koepp, z którym Spielberg zrobił filmy "Jurassic Park" czy "Wojna światów".

d2qolog

Zanim Steven Spielberg zajmie się filmem "Blackhawk", zrealizuje kolejną część "Indiany Jonesa" oraz "West Side Story". Jego najnowszy film to "Player One", będący ekranizacją powieści "Ready Player One" Ernesta Cline'a.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2qolog

Podziel się opinią

Share
d2qolog
d2qolog