Trwa ładowanie...
d2plai9
d2plai9

Super Size Me

Najnowsze informacje
3.3
(1255 głosów)
Oceń:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie

Film dokumentalny prezentujący bezkompromisowe spojrzenie na jeden z największych (także w znaczeniu dosłownym) problemów współczesnych Amerykanów - otyłość. A także na jedną z najważniejszych jej przyczyn - działalność sieci 'fast food' i producentów sprzedawanej tam żywności.

"Super size" to maksymalnie powiększony zestaw serwowany w restauracjach McDonald's i to właśnie daniami z McDonald'sa postanowił żywić się przez miesiąc reżyser filmu. Przez 30 dni trwania "eksperymentu" Spurlock przytył 12 kilogramów, poziom cholesterolu w jego krwi zwiększył się wielokrotnie, on sam zaś zaczął się uskarżać na rozmaite dolegliwości, od bólu głowy po spadek libido.

Pomysł nakręcenia filmu przyszedł Spurlockowi w 2002 roku, gdy zobaczył reportaż o dwóch młodych kobietach z Nowego Jorku, które wniosły do sądu pozew przeciwko McDonald'sowi, oskarżając restaurację o spowodowanie ich otyłości. Rzecznik McDonald'sa tłumaczył, że ich jedzenie jest zdrowe i pożywne. Skoro tak, pomyślałem, hamburgery nie powinny mi zaszkodzić nawet, gdybym je jadł codziennie - mówi reżyser. W filmie Spurlock rozmawia z dietetykami, lekarzami, ludźmi zaangażowanymi w promowanie zdrowego stylu życia oraz zwykłymi bywalcami restauracji fast-food.

W USA, Kanadzie i Australii Mc Donalds stworzył specjalną kampanię reklamową mającą być odpowiedzią na ten film.

Super Size Me
Tytuł oryginalny

Super Size Me

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

19.11.2004

Czas trwania

96 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d2plai9
d2plai9
d2plai9
d2plai9