Qaqwqwrqw

"Tarantino to kretyn, który robi dziadowskie filmy” Ostra opinia o zdobywcy Oscara

Włoski kompozytor Ennio Morricone nazwał reżysera "Pulp Fiction” kretynem. Skąd te ostre słowa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Geniusz czy kretyn? Quentin Tarantino
Geniusz czy kretyn? Quentin Tarantino (Wikimedia Commons CC BY)
Qaqwqwrqw

Morricone, który skomponował muzykę do westernu Tarantino "Nienawistna ósemka” i za którą otrzymał Oscara w 2016 r., powiedział w wywiadzie dla niemieckiej edycji Playboya, że amerykański reżyser to kretyn.

"Ten gość to kretyn. Kradnie tylko pomysły innym i łączy je w całość. Nie ma w tym niczego oryginalnego. To jeszcze nie czyni z niego reżysera. W porównaniu z takimi geniuszami, jak Alfred Hitchcock czy Billy Wilder Tarantino jest nikim. Oni mieli klasę. A on tylko odgrzewa stare kotlety” – wyznał Morricone.

Qaqwqwrqw

Morricone dodał, że praca z Tarantino to kompletny chaos: "Dzwoni nagle, bez uprzedzenia i za kilka dni chce mieć skomponowaną całą ścieżkę dźwiękową. To niemożliwe. Wszystko na ostatnią chwilę – tak się nie da pracować”.

poses in the press room during the 88th Annual Academy Awards at Loews Hollywood Hotel on February 28, 2016 in Hollywood, California. Getty Images/ Ennio Morricone z Oscarem
Podziel się

Włoski kompozytor ma na koncie wybitne ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak "Dobry, zły i brzydki”, "Egzorcysta II”, "Coś”, "Nietykalni”, "Czas zabijania” czy "Malena”.

Tarantino, który także otrzymał Oscary ze najlepsze scenariusze oryginalne do filmów "Django” i "Pulp Fiction”, pracuje aktualnie nad filmem "Once Upon A Time In Hollywood” (Pewnego razu w Hollywood), w którym zagrają Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i Al Pacino. W fabułę ma być wplecione morderstwo Sharon Tate, ówczesnej żony Romana Polańskiego, przez gang Charlesa Mansona.

Qaqwqwrqw
Getty Images/ Brad Pitt i Leondardo DiCaprio na planie nowego filmu Tarantino
Podziel się

Przypomnijmy, że tragiczne wydarzenia rozegrały się w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku. Członkowie gangu Mansona napadli wówczas na willę w Los Angeles. Zamordowali pięć osób, w tym ówczesną żonę Romana Polańskiego Sharon Tate, która była w dziewiątym miesiącu ciąży, oraz producenta Wojciecha Frykowskiego. Po kilku miesiącach od makabrycznych wydarzeń policji udało się zatrzymać członków bandy. Wszyscy zostali skazani na dożywotnie więzienie.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw