Trwa ładowanie...
tofifest 2018
27-10-2018 22:17

Ten film to petarda! Znamy laureatów 16. MFF Tofifest

Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film "Girl" Lucasa Dhonta.

Ten film to petarda! Znamy laureatów 16. MFF TofifestŹródło: Materiały prasowe
d3h209f
d3h209f

Decyzją Jury Konkursu Filmów Pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz i Magnus Von Horn, Grand Prix – Złoty Anioł dla najlepszego filmuotrzymał "Girl" w reżyserii Lucasa Dhonta.

Wyróżnienie przypadło filmowi "Dear Son" w reżyserii Mohameda Bena Atti.

W Konkursie Shortcut Jury pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewicz w składzie: Anna Zamecka, Michalina Olszańska Marcin Bortkiewicz, Marcin Sauter postanowiło przyznać Złotego Anioła za odkrywczy, autorski język i gęstość opisu świata Raymundowi Ribayi Gutierrezowi za film "Judgement".

d3h209f

Jury wyróżniło też: fabułę "Wren Boys" w reżyserii Harryego Lightona za ostrość widzenia i nie oczywistą narrację, animację "III" Marty Pajek za sensualność i emocjonalną głębię oraz dokument "Prisoners of Society" podpisany przez Rati Tsiteladze za dotkliwy i osobny obraz człowieka w opresji.

W konkursie From Poland, w którym jurorami są nasi widzowie, zwyciężył film "Kamerdyner" Filipa Bajona.

Jury młodych wybrało film "Summer Survivor" Marijy Kavtaradze za niebywała lekkość, z jaką mówi o trudnych tematach. Jury studenckie nagrodziło film "Girl".

Na gali przyznano także nagrody Flisaka. Odebrali je twórcy, który przyczyniają się do promocji regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżniono nimi wybitną aktorkę Grażynę Szapołowską, producenta Dawida Janickiego i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Złotego Anioła za całokształt twórczości przyznano Maji Komorowskiej za jej wybitne kreacje artystyczne.

d3h209f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h209f