Trwa ładowanie...
the game
27-04-2012 15:25

''The Game'': Kolejne narody dla polskiej animacji 3D!

''The Game'': Kolejne narody dla polskiej animacji 3D!
d48isdy
d48isdy

"The Game" w reżyserii Marcina Jańca triumfuje na międzynarodowych festiwalach. Excellence Award na portorykańskim Rincón International Film Festival, nagrody dla najlepszej animacji podczas On Location: Memphis International Film and Music Fest oraz Boston International Film Festival już trafiły do rąk reżysera. Na początku maja "The Game" otrzyma Silver Lei Award – jedno z wyróżnień Honolulu Film Awards.

"The Game" to opowieść o szachowym pojedynku, którego stawką jest życie. Animacja jest debiutem zarówno reżyserskim jak również producenckim. Firma Badi Badi f/x Studio, która jest wiodącym producentem "The Game", do tej pory znana była na rynku filmowym głównie jako firma postprodukcyjna.

Rincón International Film Festival, który odbył się w Portoryko w kwietniu (10-15.04.) co prawda nie pokazał filmu publiczności, ale jury Festiwalu doceniło nowatorstwo filmu Marcina Jańca i wyróżniło go nagrodą Excellence Award. Natomiast The Best Animated Film Award to trofeum, które "The Game" zdobyło w ostatni weekend podczas Boston International Film Festival (13-22.04.) – wydarzenia stworzonego po to, aby, wg. organizatorów, celebrować sztukę filmową oraz uhonorować twórców, którzy swoimi dziełami sprawiają, że jest to możliwe. Celem Festiwalu jest promocja filmowców, którzy nie boją się eksperymentować i przez niezależne kino wyrażać siebie.

Kolejna nagroda minionego weekendu to nagroda w kategorii Best Animated Short, która trafiła do rąk Marcina Jańca podczas On Location: Memphis International Film and Music Fest (19-22.04.), festiwalu, który – do niedawna nosząc nazwę Memphis International Film Festival – zyskał renomę wydarzenia promującego najlepsze światowe kino niezależne. Jego 13 edycja potwierdziła misję organizatorów, którzy za cel stawiają sobie wspieranie, edukowanie i inspirowanie filmowców w uprawianej przez nich sztuce filmowej.

Na początku maja "The Game" zatriumfuje po raz kolejny podczas rozdania Honolulu Film Awards (5.05.). Prestiżowa nagroda Silver Lei Award jest dowodem uznania dla kunsztu filmowców.

d48isdy

Trofea, którymi animacja Marcina Jańca została obsypana w ostatnich dniach to nie jedyne nagrody, które zdobyła. Już wcześniej wyróżniono ją nagrodą Best of Show na amerykańskim Indie Fest oraz Rising Star Award podczas Canada International Film Festival.

Jednak emocje twórców "The Game" nie opadają. Film w tym momencie walczy o nagrody w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Nowej Zelandii. W najbliższych dniach i miesiącach stanie w konkursowe szranki m.in. podczas Newport Beach Film Festival w USA (26.04.-3.05.), Stuttgart International Festival of Animated Film w Niemczech (8-13.05.), AsterFest: International Film Festival w Macedonii (25-29.05.), Manlleu Short Film Festival w Hiszpanii (25.05.-5.06.), The Pineapple Underground Film Festival w Hong Kongu (8-10.06.) czy Palm Springs International Shortfest (19-25.06.). Poza konkursem animację pokaże Annecy International Animated Film Festival (4-9.06.).

"The Game" jest również częścią programu Short Film Corner w Cannes (16-26.05.)

d48isdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48isdy