Trwa ładowanie...

''The Sleeping Shepherd'': Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki

Share
''The Sleeping Shepherd'': Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki
d4lpzjg

Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert wystąpią w filmie "The Sleeping Shepherd".

Projekt oparty będzie na prawdziwych wydarzeniach i przybliży sylwetkę jednego z najsłynniejszych złodziei dzieł sztuki, Stéphane'a Breitwiesera. W trakcie swej kariery przypadającej na lata 1995-2001, oszust przyznał się do kradzieży 239 eksponatów ze 172 europejskich muzeów i galerii.

Michael Pitt wcieli się w Aleksa, niezbyt utalentowanego malarza, który postanawia, że zacznie kraść wielką sztukę, zamiast próbować ją stworzyć. W trakcie swej podróży po Europie, spotyka znudzoną dziedziczkę fortuny (Imogen Poots), która z entuzjazmem odnosi się do potencjalnych kradzieży dzieł sztuki. Razem dokonują wielu napadów, jednak Alex zostaje ostatecznie ujęty. Aby ratować syna, matka głównego bohatera (Isabelle Huppert), znacznie korzystająca z pieniędzy nieuczciwie zdobytych przez Aleksa, niszczy drogocenny obraz. Ostatecznie wraz z synem trafia do więzienia. Tam Alex maluje, i o ironio, jego dzieła znajdują kupców. W obsadzie znalazł się również Willem Dafoe.

Za kamerą stanie Frank Hudec, który jest również autorem scenariusza. Produkcji podjął się Mike S. Ryan.

Pitt ostatnio zagrał w thrillerze "Criminal", a Poots w "Green Room" i "Frank and Lola". Najnowszym filmem w dorobku Huppert jest "L'avenir", a Dafoe pojawił się w produkcji "My Hindu Friend".

d4lpzjg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lpzjg
d4lpzjg