Trwa ładowanie...
dov1bt6
Aktualności

Timothy Spall w oscarowej kreacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Timothy Spall w oscarowej kreacji
dov1bt6

Jednym z filmów, które będzie można obejrzeć na zbliżającym się festiwalu Camerimage jest "Mr. Turner" Mike'a Leigh z uhonorowaną Złotą Palmą i typowaną do Oscara kreacją Timothy'ego Spalla.

- Znalazłem się w nieco dziwnej sytuacji, gdy wiele osób mówi o Oscarach i szansach filmu "Mr. Turner" - komentuje zamieszanie aktor w rozmowie z magazynem "Total Film". - To trudne, ponieważ muszę brać udział w tej grze. Godzę się na to, ale to jedna z tych rzeczy, których się nie wypowiada. Nie chcę kusić losu. Nie chcę się wychylać.

Spall sam trochę maluje, ale przygotowując się do kreacji jednego z najwybitniejszych brytyjskich artystów pędzla, rozpoczął solidną naukę. - Doszedłem do poziomu Turnera w wieku 9 lat - śmieje się gwiazdor. - Ten człowiek urodził się z cholernym pędzlem w ręku.

dov1bt6

Ćwicząc technikę i styl Turnera Spall namalował aż 300 obrazów, w tym około 20 wielkoformatowych. Na tym jego przygotowania jednak się nie skończyły. - Najważniejsze w tym procesie było stworzenie postaci i wchłonięcie jej - wyjaśnia aktor. - Turner to według mnie jeden z największych malarzy w historii świata. Znałem i kochałem jego dzieła przed rozpoczęciem pracy nad filmem, ale teraz jest tak jakby moim znajomym. Jego prace nadal mnie zachwycają, czasami sprawiają, że płaczę. To piękne, wręcz rewolucyjne doświadczenie.

Film wyreżyserował Mike Leigh, z którym Spall pracował już przy takich dziełach, jak "Życie jest słodkie", "Sekrety i kłamstwa", "Topsy-Turvy" i "Wszystko albo nic". Festiwal Camerimage odbędzie się w dniach 15 - 22 listopada w Bydgoszczy.

dov1bt6

Podziel się opinią

Share

dov1bt6

dov1bt6