Trwa ładowanie...

To koniec? Will Smith przestał być kurą znoszącą złote jajka. "Bliźniak" to absolutna katastrofa

Nawet dwóch Willów Smithów nie uratuje "Bliźniaka" od gigantycznej wtopy. Mówimy o prawie 80 mln dol. straty.

Share
To koniec? Will Smith przestał być kurą znoszącą złote jajka. "Bliźniak" to absolutna katastrofa
Źródło: Getty Images
d15jptr

"Bliźniak" (org. "Gemini Man") to najnowszy film Anga Lee (m.in. "Tajemnica Brokeback Mountain" czy "Ostrożnie, pożądanie") z Willem Smithem w rolach głównych. Tak, Smith wciela się tu w dwie role: elitarnego zabójcy, który walczy ze swoim młodszym klonem. Brzmi niedorzecznie i zalatuje latami 90.? Nic dziwnego. "Bliźniak" tuła się po Hollywood od ponad 20 lat.

Scenariusz "Bliźniaka" został napisany z myślą o Clincie Eastwoodzie. Przez ostatnie lata zmieniał reżyserów, aktorów, studia i producentów. Dość powiedzieć, że przez pewien czas do głównej roli brany był pod uwagę Nicolas Cage, a produkcją zajmowały się aż 4 (!) studia: Paramount, Skydance, Fosun i Alibaba.

ZOBACZ TEŻ: Te role mieli zagrać inni aktorzy. Dlaczego odmówili?

Szacuje się, że budżet filmu oscylował wokół ok. 140-160 mln dol., a na marketing wydano kolejne 100 mln. Według ostrożnych wyliczeń serwisu Collider, żeby nikt nie był stratny, "Bliźniak" musi zarobić jakieś 275 mln dol. A to się raczej nie stanie.

Film Anga Lee wszedł do kin 11 października. Dane z 20 października mówią, że w USA "Bliźniak" zarobił zaledwie 36,5 mln do., a na rynkach zewnętrznych 82,2 mln. Daje to 118, 7 mln dol. i pokazuje, w jakiej rozpaczliwej sytuacji znajdują się producenci i Paramount, studio które "Bliźniaka" wprowadziło do kin

d15jptr

Za oceanem mówi się, że "Bliźniak" może przypieczętować kariery dwóch nazwisk związanych z tytułem: Lee i Smitha.

Po pierwsze "Bliźniak" to najgorzej oceniany film w całej karierze reżysera "Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka". Choć naprawdę trudno uwierzyć, że może być coś gorszego od jego "Hulka" z 2003 r.

Po drugie film odczarowuje mit Willa Smitha jako gwaranta kasowych sukcesów. Za wyjątkiem "Legionu samobójców" i "Aladyna" ostatnie filmy z jego udziałem przynoszą straty. Film może więc zadać ostateczny cios jego karierze. Albo mocno ją nadszarpnąć.

Polska premiera "Bliźniaka" zaplanowana jest na 25 października.

d15jptr

Podziel się opinią

Share
d15jptr
d15jptr