Trwa ładowanie...
d36655m

Tomasz Sekielski uzbierał 450 tys. zł na dokument o pedofilii w Kościele. Nowe szczegóły

Wkrótce poznamy tytuł i zobaczymy plakat. Film ma zadebiutować w kwietniu, twórcy już myślą o pokazywaniu go na międzynarodowych festiwalach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sekielski
Tomasz Sekielski (Forum)
d36655m

W lutym 2018 r. w serwisie Patronite ruszyła zbiórka pieniędzy na film, którym Sekielski chce "obnażyć hipokryzję części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców, a nie ich ofiar".

Minimalna kwota ustalona przez Sekielskiego to 100 tys. zł. Niespełna rok po rozpoczęciu zbiórki 1714 osób wpłaciło 453 750 zł, przekraczając maksymalny próg wyznaczony przez twórców projektu.

d36655m

- Gdy uda nam się zebrać 450 tys. zł, będziemy mogli ruszyć z promocją filmu. Przygotujemy pokazy filmu dla Patronów oraz dla mediów. Planujemy również zgłosić ten ważny film na międzynarodowe festiwale – zapowiadał Sekielski, zapewniając, że każda dodatkowa kwota zostanie przeznaczona na produkcję filmu.

- Nikt nie chciał go sfinansować. Gdyby nie wy, ten film o pedofilii w polskim Kościele pewnie nigdy by nie powstał – mówił Sekielski w nagraniu do patronów, którzy wpłacali od 5 do nawet 1 tys. zł miesięcznie.

- Przy okazji premiery dokonamy pełnego rozliczenia się z pieniędzy, które od was otrzymaliśmy. Wszystkie pieniądze, które wpłyną na nasze konto powyżej sumy, na którą się z wami umówiliśmy, czyli 450 tys. zł, w całości zostaną przeznaczone na film, dodatkową promocję, na rzeczy, które będziemy mogli zrobić jeszcze lepiej dzięki tej kasie. Z niej się także rozliczymy – zapewniał Sekielski.

Premiera filmu jest zaplanowana na kwiecień. Do końca stycznia ma zostać ujawniony tytuł, plakat i teaser. Poniżej można obejrzeć fragment filmu, który WP otrzymała na wyłączność kilka dni temu:

d36655m

Podziel się opinią

Share
d36655m
d36655m