Trwa ładowanie...
d2mxunv
Aktualności

Tomasz Wasilewski znowu na planie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Wasilewski znowu na planie
d2mxunv

Tomasz Wasilewski, twórca głośnych obrazów "W sypialni" i "Płynących wieżowców", rozpoczął w Warszawie zdjęcia do swojego trzeciego pełnometrażowego projektu - filmu "Zjednoczone stany miłości".

Osadzony w niewielkim mieście zaraz po upadku PRL-u obraz opowiadać będzie o czterech kobietach, które łączy pragnienie zmiany swojego życia.

Tomasz Wasilewski reżyseruje na podstawie własnego scenariusza. W głównych rolach wystąpią Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak i Julia Kijowska. W obsadzie znaleźli się również Tomasz Tyndyk, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra oraz Marcin Czarnik.

d2mxunv

Operatorem "Zjednoczonych stanów miłości" został Oleg Mutu, którego nazwisko polscy widzowie mogą znać już m.in. dzięki "4 miesiącom, 3 tygodniom i 2 dniom".

Filmami "W sypialni" i "Płynące wieżowce" Tomasz Wasilewski zdobył uznanie na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach, m.in. w Gdyni, Paryżu, Karlowych Warach i Buenos Aires. Produkcje doczekały się też międzynarodowej dystrybucji na DVD - m.in. w Wielkiej Brytanii.

d2mxunv

Podziel się opinią

Share

d2mxunv

d2mxunv