Top 10: Znane córeczki sławnych tatusiów
Jak wiele zawdzięczają ich wstawiennictwu? Czy osiągnęłyby taki sukces, gdyby nie znane nazwisko?
W tym miesiącu obchodzimy Dzień Ojca. Wielu popularnych tatusiów jest dumnych ze swoich pociech, które z sukcesem wkraczają do świata show-biznesu. Polskie gwiazdy chętnie idą w ślady rodziców, tworząc tym samym pokolenia artystów. Wystarczy choćby spojrzeć na rodzinę Damięckich lub Krystynę Loskę, matkę Grażyny Torbickiej. Jak widać, nie daleko pada jabłko od jabłoni.
Trzeba przyznać, że w naszym kraju największymi względami w branży filmowej cieszą się jednak córeczki słynnych ojców. Piękne po matkach, a utalentowane i ambitne po swoich ukochanych „staruszkach”.
Jak wiele zawdzięczają ich wstawiennictwu? Czy osiągnęłyby taki sukces, gdyby nie znane nazwisko?
Zobaczcie i oceńcie sami talent najpopularniejszych córeczek tatusiów w polskim show-biznesie!
Weronika i Dariusz Rosati
Dariusz Rosati od lat jest znanym politykiem i cenionym ekonomistą.
Pół-Polak, pół-Włoch w dość późnym wieku doczekał się ukochanej córki – Weroniki.
To udane połączenie ambicji politycznych z talentem do kreowania mody (matka Weroniki jest popularną projektantką) zaowocowało młodą „Rosatką”, która – ku zdziwieniu wszystkich - zapragnęła zostać aktorką.
Mimo że nie poszła ani w ślady ojca, ani matki, każde z nich wytrwale dopingowało ją w początkach kariery i robiło co mogło, żeby umożliwić swojej najmłodszej pociesze udany start.
Jak się okazuje, warto było inwestować w marzenia córki, która dziś jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Teraz Weronika Rosati przebywa w Los Angeles starając się podbić zachodni rynek filmowy i tym samym spełnić swój amerykański sen.
Izabela Miko i Aleksander Mikołajczak
Piękna rodaczka, która coraz lepiej radzi sobie za wielką wodą. Iza Miko urodziła się w 1981 roku, w Łodzi. Jak sama mówi o sobie, jest owocem miłości aktorskiej pary - Aleksandra Mikołajczaka i Grażyny Deląg.
Ojciec Izy od wielu lat jest znanym aktorem - mistrzem drugiego planu. Mikołajczak zagrał m.in. w filmach: "Pierwszy milion", "Symetria", "Plac Zbawiciela", "Kochaj i tańcz" oraz "Ostatnia akcja".
Przyszła gwiazda obserwując sukcesy ojca szybko zapragnęła pójść w jego ślady. Pierwszy zwrot w życiu Izy Miko nastąpił w 2000 roku. Wtedy to z powodu poważnej kontuzji nie mogła kontynuować lekcji baletu.
Ostatecznie postanowiła zostać aktorką. Pierwszy znaczący przełom w jej karierze to film "Wygrane marzenia", w którym zagrała u boku Marii Bello i Johna Goodmana.
Miko obecnie mieszka w USA, gdzie najprawdopodobniej jej koneksje z ojcem na nie wiele się zdają. Teraz do wszystkiego pragnie dojść sama.
Wiktor i Zofia Zborowska
Uwierzylibyście, że ta przepiękna brunetka to córka charyzmatycznego i ekscentrycznego Wiktora Zborowskiego? Chociaż 25-letnia Zofia dopiero rozpoczyna swoją aktorską karierę, już dziś może się poszczycić kilkoma znaczącymi rolami.
Polscy widzowie najczęściej kojarzą ją z serialem „Przystań”, ale młoda Zborowska zagrała również w filmie „Miłość na wybiegu”, a także jako dziecko u boku ojca w „Złocie dezerterów”.
Z odziedziczonym po ojcu poczuciem humoru i sporym dystansem do siebie samej, daleko jej do typowych celebrytek.
Obecnie Zofia bardzo często występują wspólnie z Wiktorem Zborowskim w jego kabaretowych przedstawieniach.
Olga i Jan Frycz
Olga znana jest ze swojej niechęci do ojca. W mediach często daje upust rozgoryczeniu, które wzrastało w niej od czasów rozwodu rodziców.
Nieukrywany rodzinny konflikt nie przeszkodził młodziutkiej Frycz realizować swoich artystycznych marzeń i pójść w ślady ojca, dzięki czemu dziś jest jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia.
Olga od zawsze miała kontakt z produkcją filmową. Prawdziwą sławę zyskała dopiero po premierze filmu Jacka Borcucha "Wszystko co kocham".
Jan Frycz jest wybitnym polskim aktorem filmowym i teatralnym. W jego biografii uderza to, jak długo musiał się wspinać na aktorski parnas. Mając 26 lat, jak dzisiaj jego córka, nie mógł pochwalić się taką sławą, jaką się obecnie szczyci Olga.
Magda i Jerzy Schejbal
32-letnia Magda jest córką znanych aktorów - Jerzego Schejbala i Grażyny Krukówny. Choć dzięki rodzicom poznała teatr od kulis, początkowo wcale nie planowała zostać aktorką. Jednak w niedługim czasie zmieniła zdanie.
Od podstawówki Schejbal współpracowała przy programie „Truskawkowe studio”, gdzie występowała przez siedem lat. Jednak prawdziwą popularność i sympatię szerokiej widowni zdobyła jako podkomisarz Basia Storosz z serialu „Kryminalni”.
Dla „Kryminalnych” zrezygnowała z dyplomu w szkole teatralnej. W końcu, jakby nie patrzeć, nazwisko miała już wyrobione.
Karolina i Andrzej Wajda
Karolina jest owocem miłości oscarowego reżysera, Andrzeja Wajdy, i wielkiej damy polskiego kina, Beaty Tyszkiewicz. Jak możemy przeczytać w Gali, codzienne zajęcia Karoliny skupiają się na urządzaniu dworku pod Warszawą oraz dbaniu o zwierzęta w nim zamieszkujące, szczególnie konie.
Wajdówna jest również organizatorką pokazów jeździeckich. Od kilku lat prowadzi z powodzeniem klub Babylon w Warszawie.
45-letnia córka Wajdy jest oczywiście również aktorką. Zadebiutowała w filmie ojca, po czym można ją było jeszcze oglądać u Krzysztofa Zanussiego lub choćby w czeskim filmie „Urok wszeteczny” u boku matki.
Maria i Andrzej Seweryn
Maria jest córką słynnych rodziców - Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna. U ich boku zadebiutowała w wieku czterech lat w filmie "Dyrygent".
Maria Seweryn z sukcesem ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Jednak jeszcze zanim rozpoczęła studia filmowe, zagrała główną rolę u boku Daniela Olbrychskiego w filmie "Kolejność uczuć".
Za rolę w filmie "Matka swojej matki" otrzymała nagrodę - Srebrną Statuetkę Leliwity na tarnowskich spotkaniach filmowych. W tym ostatnim filmie pojawiła się oczywiście u boku Krystyny Jandy, która już wtedy była niezaprzeczalną gwiazdą polskiego ekranu.
Córka Seweryna nie osiadła jednak na laurach. Dziś jest dyrektorem „Och-Teatru”, a na scenie często występuje razem z ojcem. Jak wam się wydaje, czy jej karierą pokierowali słynni rodzice?
Maria i Andrzej Seweryn
Agata jest córką cenionego polityka Jerzego Buzka, który w latach 1997-2001 pełnił funkcję premiera rządu RP.
Mimo młodego wieku Buzkówna ma na swoim koncie role u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego i Petera Greenawaya, a także stosunkowo liczne występy w zagranicznych produkcjach.
Niektórzy prześmiewczo nazywają ją premierówną, która szybko została gwiazdą filmową. Jednak branża filmowa od lat bardzo ją ceni i dziś już nie jest kojarzona jako córka TEGO polityka. Teraz to Jerzy Buzek jest ojcem TEJ aktorki.
Paulina i Wojciech Młynarski
Kolejna znana przedstawicielka rodu Młynarskich. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, ale swego czasu przede wszystkim aktorka. Siostra Agaty Młynarskiej, córka Wojciecha Młynarskiego i aktorki Adrianny Godlewskiej. Czy znane nazwisko pomogło jej w karierze?
Paulina w wieku 15 lat zadebiutowała w filmie Andrzeja Wajdy „Kronika wypadków miłosnych”. Krótko po premierze młoda aktorka postanowiła wyjechać z kraju do stolicy Francji.
Mimo że przez pierwsze miesiące pobytu w Paryżu była – w dosłownym tego słowa znaczeniu – na afiszach (reklamujących film Wajdy), początki życia na obczyźnie wcale nie były łatwe. W przeciwieństwie do rodzinnego kraju, tam na nikim nie robił wrażenia fakt, że jest córką TEGO Młynarskiego.
Po powrocie z Francji, gdzie zabawiła kilka lat, dając nawet niewielki występ na tamtejszym ekranie (serial TV „Różowa seria”), kontynuowała występy aktorskie w polskich produkcjach.
To pozwoliło jej się utrzymać na polskim rynku i zdobyć sympatię widowni. Dziś Młynarska odnosi sukcesy jako wzięta redaktorka programów dla kobiet. Czy tak duży sukces w rodzimym show-biznesie zawdzięcza nazwisku?
Maria i Jan Peszek
Marysia Peszek znana jest jako charakterystyczna aktorka teatralna i filmowa. Ostatnio jednak prawdziwą sławą cieszy się, dzięki swojej działalności na scenie muzycznej. Córka Jana Peszka, znanego aktora.
Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, w poczwórnej roli Adeli, Bianki, matki i pokojówki w inscenizacji „Sanatorium Pod Klepsydrą” Brunona Schulza w reżyserii Jana Peszka, wystawionej na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Po studiach wyjechała z Krakowa, wiążąc się z warszawskimi teatrami: Studio i Narodowym.
W filmie zadebiutowała jeszcze jako dziecko. Później w 2001 roku zagrała wieszczkę w ekranizacji „Wiedźmina”, a w następnym roku wystąpiła u Agnieszki Holland w anglojęzycznej koprodukcji polsko - kanadyjsko – niemieckiej zatytułowanej „Julia wraca do domu”. Rok 2003 to rola matki głównego bohatera w serialu dla dzieci i młodzieży „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.
W 2005 roku wydała album „Miastomania”, który okazał się ogromnym sukcesem artystyczno-komercyjnym na polskim rynku muzycznym, szybko osiągając status platynowej płyty. Krążek został wyróżniony dwoma Fryderykami. Jednak początkowo drogę do sukcesu utorował jej znany ojciec.
(kk/gk)