Trwa ładowanie...
bryan cranston
06-10-2015 21:33

''Trumbo'': Bryan Cranston nie chce powiedzieć, czy jest komunistą

''Trumbo'': Bryan Cranston nie chce powiedzieć, czy jest komunistą
dt18kck
dt18kck

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Trumbo".

Bohaterem obrazu jest Dalton Trumbo, hollywoodzki scenarzysta i pisarz. W 1947 artysta odmówił odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był członkiem partii komunistycznej, wskutek czego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość angażu w produkcjach amerykańskiej kinematografii. W 1950 został skazany na 11 miesięcy więzienia. Po odsiadce Trumbo wyjechał do Meksyku i zaczął pisać pod pseudonimem. Swoim scenariuszom zawdzięcza powszechne uznanie i liczne wyróżnienia, w tym m.in. dwie statuetki Oscara za "The Brave One" i "Rzymskie wakacje".

W filmie w roli głównej występuj Bryan Cranston. Helen Mirren wciela się we wspierającą pisarza dziennikarkę Heddę Hopper, John Goodman, pojawia się jako producent Frank King, który zatrudnił Trumbo pomimo zakazu, Michael Stuhlbarg portretuje aktora Edwarda G. Robinsona, Diane Lane gra żonę pisarza, a Elle Fanning ich córkę. Dodatkowo David James Elliott wciela się w legendarnego aktora Johna Wayne'a, Peter Mackenzie adwokata Trumbo, a Roger Bart producenta, z którym pisarz współpracował. Obsadę zasilił też Louis C.K. Komik występuje w roli Arlena Hirda, który podobnie jak Trumbo trafił na czarną listę Hollywood.

Za reżyserię odpowiada Jay Roach ("Zmiana w grze", "Wyborcze jaja", "Decydujący głos"). John McNamara napisał scenariusz w oparciu o książkową biografię autorstwa Bruce'a Cooka.

Premiera została wyznaczona na styczeń 2016 roku.

dt18kck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt18kck