Trwa ładowanie...
wołyń
15-04-2016 08:04

Trwa zbiórka na film "Wołyń" - ciągle brakuje 2,2 mln złotych

Przypomnijmy, że "Wołyń" jest jedną z większych produkcji polskiej kinematografii ostatnich lat. Budżet, którym dysponowali twórcy pozwolił im zrealizować ponad 90 procent materiału scenariuszowego. Do ukończenia pracy pozostało jeszcze nakręcenie kilku istotnych - symbolicznych scen.

Trwa zbiórka na film "Wołyń" - ciągle brakuje 2,2 mln złotych
dbjkskb

W związku z prowadzoną przez Fundację na rzecz filmu *"Wołyń" zbiórką pieniędzy na dokończenie realizacji dramatu Wojciecha Smarzowskiego, 30 kwietnia w Chełmie odbędzie się specjalny "Maraton na Wołyń".*

Na ten cel potrzeba właśnie dwóch i pół miliona złotych. O wsparcie widzów zaapelował niedawno sam reżyser oraz producenci.

W związku z akcją 30 kwietnia (godz. 15.00) w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się specjalne spotkanie z filmowcami - zapowiadani są sam reżyser oraz aktorzy: Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik i inni. Spotkaniu towarzyszyć będą projekcje wcześniejszych filmów Smarzowskiego - "Wesela" i "Róży", a także krótki recital Lecha Dyblika. Odbędzie się również licytacja przedmiotów związanych z twórczością Smarzowskiego. Głównym tematem będzie "Wołyń" i uczestnicy uzyskają szansę na zobaczenie materiałów związanych z tą produkcją.

dbjkskb

Dochód ma być przeznaczony dla Fundacji na rzecz filmu "Wołyń". Do 13 kwietnia twórcom udało się zebrać 291 979 złotych. Brakuje jeszcze 2 218 021 złotych.

Więcej informacji o samej zbiórce można znaleźć pod tym adresem.

dbjkskb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbjkskb