Trwa ładowanie...

Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Share
Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino
Źródło: Imperial CinePix
d2hqdvc

Już 23 maja w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” Bryana Singera („X-Men”, „Walkiria”), dramat „Karuzela” Roberta Wichrowskiego („Francuski numer”) oraz dokument „Mundial. Gra o wszystko”.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” Bryana Singera („X-Men”, „Walkiria”) to spektakularny film science fiction ukazujący dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki o akceptację. X-Men zawalczą o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie połączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przeniosą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość. W rolach głównych wystąpili: James McAvoy („Pokuta”), Michael Fassbender („Prometeusz”), Jennifer Lawrence (”Igrzyska śmierci”), Ian McKellen (trylogia „Władca pierścieni”), Patrick Stewart („X-Men”), Nicholas Hoult („Był sobie chłopiec”), Omar Sy („Nietykalni”), Hugh Jackman („Wolverine”), Anna Paquin (serial TV „Czysta krew”), Ellen Page („Incepcja”) i Halle Berry („Atlas chmur”). Film wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Zwiastun:

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego („Francuski numer”), ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Czwórkę głównych bohaterów poznajemy na progu wejścia w dorosłe życie. Zawsze, gdy dwaj przyjaciele zakochują się w tej samej kobiecie, męska przyjaźń przechodzi najtrudniejszy test. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Rafał (Mikołaj Roznerski) i Piotr (Mateusz Janicki) wyszli z tej próby zwycięsko, ale pod cienką powłoką pozorów drzemią sekrety, które mogą w jednej chwili przekreślić wszystko. Kiedy konsekwencje wyborów sprzed lat wychodzą na światło dzienne, okazuje się jak kruche i złudne jest szczęście, zbudowane na fundamentach kłamstwa.

Teaser:

Mundial. Gra o wszystko” to dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w okolicznościach nadzwyczajnych. Grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej „Solidarności”, dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy. Film został oparty na materiałach archiwalnych Telewizji Polskiej, Kroniki Filmowej, materiałach FIFA, animowanych fotografi z hiszpańskich boisk i obozu dla internowanych. Jest niezwykłą, wielogłosową relacją zbudowaną z wywiadów z zawodnikami reprezentacji Polski, opozycjonistami internowanymi w Białołęce i znanymi komentatorami sportowymi.

Zwiastun:

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

d2hqdvc

Podziel się opinią

Share
d2hqdvc
d2hqdvc