Trwa ładowanie...

Twórca "Dystryktu 9" pokazał tajemniczy zwiastun. "Niektóre epizody zamienią się w pełny metraż" [WIDEO]

Pochodzący z RPA reżyser Neill Blomkamp przygotował nowy, eksperymentalny projekt. Do sieci trafiła krótka zapowiedź, w której pojawiają się Sigourney Weaver i humanoidalne gady.

Share
d720ukz

Filmowiec już jakiś czas temu zdradził, że szykuje serię krótkometrażówek, które będzie można nabyć poprzez serwis Steam. Całość nosi nazwę Oats Studios, a pierwsza część - dość logicznie - "Oats: Volume 1".

W zaprezentowanym teaserze widzimy ludzi walczących z pozaziemskimi istotami. Mocno przypomina to serię "Obcy", którą Blomkamp miał się zająć. Co więcej, w krótkim wideo pojawia się gwiazda klasyka science fiction, Sigourney Weaver,oraz Dakota Fanning.

*- Byliśmy ludzkim gatunkiem, byliśmy ludzkością, a oni przybyli, by nas zlikwidować *- słyszymy w teaserze.

d720ukz

Jeśli eksperymentalne krótkometrażówki będą się sprzedawać, Neill Blomkamp będzie chciał rozwinąć je do pełnometrażowych dzieł. Twórca zapowiedział też, że większość filmików będzie dostępna za darmo na YouTube.

* - Kilka jednak będzie płatnych, by sprawdzić, czy taki system sprawdza się w filmowym biznesie* - tłumaczy na Twitterze Blomkamp.

Jakiś czas temu Neill Blomkamp chciał nakręcić piąty film z serii "Obcy", ale Ridley Scott oświadczył, że "Alien 5" raczej nie zostanie zrealizowany.

- Nigdy nie powstał scenariusz, tylko 10-stronicowy pomysł - wyjaśnia Scott, twórca produkcji "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo", "Prometeusz" i najnowszej "Obcy: Przymierze". - Co więcej, wytwórnia 20th Fox Century nie jest zainteresowana kontynuowaniem oryginalnej serii, ale pójściem z "Obcym" w innym kierunku.

d720ukz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d720ukz
d720ukz