Trwa ładowanie...
d37cnbu

Tyrese Gibson

Najnowsze informacje
4.5
(28 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Los Angeles, Kalifornia, USA

Filmografia:
Dyskografia:

Solowe albumy:
Tyrese (1998)
2000 Watts (2001)
I Wanna Go There (2002)
Alter Ego (2006)
Open Invitation (2011)
Black Rose (2015)

d37cnbu
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Tyrese Darnell Gibson (ur. 30.12.1978 r.), znany też po prostu jako Tyrese, jest amerykańskim piosenkarzem, autorem tekstów piosenek, aktorem, telewizyjnym producentem, pisarzem, byłym modelem oraz VJ-em (widżejem) w MTV. Najbardziej znany z ról: Josepha „Jody” Summersa w filmie Baby Boy, Romana Pearce'a w filmowej serii Szybcy i wściekli oraz Roberta Eppsa w filmowej serii Transformers. Po wydaniu kilku albumów muzycznych zajął się branżą filmową, występując w głównych rolach w kilku większych hollywoodzkich produkcjach.

Tyrese Gibson - dzieciństwo

Gibson urodził się i dorastał w Watts w Los Angeles (Kalifornia). Jego matka, Priscilla Murray Gibson, wychowała Tyrese i jego trzech starszych braci jako samotna matka, po tym jak ich ojciec, Tyrone Gibson, opuścił rodzinę. Tyrese uczęszczał do Uniwersytetu A&M we Florydzie.

Kariera Tyrese Gibsona zaczęła się, gdy wziął udział w reklamie dla Coca Coli, zgodnie z sugestią swojego nauczyciela ze szkoły średniej. Tyrese wystąpił w reklamie Coca-Coli w 1994 roku, śpiewając znaną frazę: „Always Coca-Cola”. Po występie dla producenta napojów, wystąpił w reklamach znanych marek, takich jak: Guess czy Tommy Hilfiger.

Tyrese Gibson - kariera filmowa

Tyrese Gibson zasłynął jako aktor, gdy zagrał w dramacie Johna Singletona – Baby boy (2001). Tyrese wystąpił w roli głównej, a w obsadzie filmu pojawiły gwiazdy muzyki rap, np.: Snoop Dogg.

Aktor również występuje w powtarzających się rolach w dwóch seriach filmowych: w Szybkich i wściekłych oraz w Transformersach. Produkcje te są najlepiej zarabiającymi seriami filmowymi na świecie.

Tyrese Gibson - Szybcy i wściekli

Tyrese Gibson zagrał Romana Pearce'a w filmowej serii Szybcy i wściekli. Pierwszy raz w serii pojawił się w drugiej części – Za szybcy za wściekli (2003) obok swoich najlepszych przyjaciół: Paula Walkera i Evy Mendes. Jak się okazało, Singleton wyreżyserował wielki hit kasowy. Tyrese Gibson jako Roman Pearce powrócił w Szybcy i wściekli 5 (2011), Szybcy i wściekli 6 (2013), Szybcy i wściekli 7 (2015) oraz w Szybcy i wściekli 8 (2017).

Dużym szokiem dla całej ekipy filmowej, a przede wszystkim dla blisko przyjaźniących się ze sobą głównych aktorów serii (Vin Diesel określał te więzi, jako rodzinne), była tragiczna wieść o przedwczesnej śmierci Paula Walkera, który zginął za kierownicą samochodu.

Tyrese Gibson - Transformers

W filmowej serii Transformers Gibson gra rolę sierżanta Roberta Eppsa (pojawiając się w pierwszej części serii). Gibson był członkiem obsady zespołu, w którego skład wchodzili: Josh Duhamel, John Turturro, Megan Fox, Anthony Anderson, Jon Voight oraz gwiazda Shia LaBeouf, wraz z reżyserem i koproducentem Michaelem Bay'em.

Steven Spielberg pełnił rolę producenta wykonawczego w całej serii. Pierwsza część filmu zarobiła na całym świecie blisko 710 milionów dolarów. Tyrese jako sierżant Robert Epps powrócił w sequelach: Transformers: zemsta upadłych (2009), Transformers 3 (2011) i Transformers: Ostatni Rycerz (2017).

Tyrese Gibson - pozostałe filmy

W 2005 roku Gibson po raz trzeci podjął współpracę z reżyserem Singletonem podczas kręcenia filmu sensacyjnego Czterej bracia (2005), w którym aktor wystąpił wraz ze znanym Markiem Wahlbergiem.

Następnie Tyrese wystąpił w roli głównej w filmie akcji Cios poniżej pasa (2006), razem z Meagan Good.
W 2008 roku Gibson wystąpił jako przeciwnik Jasona Stathama w widowiskowym filmie Death Race: Wyścig śmierci.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37cnbu
d37cnbu
d37cnbu