Trwa ładowanie...
d2mbxip
d2mbxip

Tyrese Gibson - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Los Angeles, Kalifornia, USA

Filmografia:
Dyskografia:

Solowe albumy:
Tyrese (1998)
2000 Watts (2001)
I Wanna Go There (2002)
Alter Ego (2006)
Open Invitation (2011)
Black Rose (2015)

Tyrese Gibso to utalentowany człowiek, nie tylko zagrał w najbardziej kasowych filmach Hollywood, ale też zajmuje się muzyką, pisaniem i modelingiem wikimedia Commons
Podziel się

Tyrese Darnell Gibson (ur. 30.12.1978 r.), znany też po prostu jako Tyrese, jest amerykańskim piosenkarzem, autorem tekstów piosenek, aktorem, telewizyjnym producentem, pisarzem, byłym modelem oraz VJ-em (widżejem) w MTV. Najbardziej znany z ról: Josepha „Jody” Summersa w filmie Baby Boy, Romana Pearce'a w filmowej serii Szybcy i wściekli oraz Roberta Eppsa w filmowej serii Transformers. Po wydaniu kilku albumów muzycznych zajął się branżą filmową, występując w głównych rolach w kilku większych hollywoodzkich produkcjach.

Tyrese Gibson - dzieciństwo

Gibson urodził się i dorastał w Watts w Los Angeles (Kalifornia). Jego matka, Priscilla Murray Gibson, wychowała Tyrese i jego trzech starszych braci jako samotna matka, po tym jak ich ojciec, Tyrone Gibson, opuścił rodzinę. Tyrese uczęszczał do Uniwersytetu A&M we Florydzie.

Kariera Tyrese Gibsona zaczęła się, gdy wziął udział w reklamie dla Coca Coli, zgodnie z sugestią swojego nauczyciela ze szkoły średniej. Tyrese wystąpił w reklamie Coca-Coli w 1994 roku, śpiewając znaną frazę: „Always Coca-Cola”. Po występie dla producenta napojów, wystąpił w reklamach znanych marek, takich jak: Guess czy Tommy Hilfiger.

d2mbxip

Tyrese Gibson - kariera filmowa

Tyrese Gibson zasłynął jako aktor, gdy zagrał w dramacie Johna Singletona – Baby boy (2001). Tyrese wystąpił w roli głównej, a w obsadzie filmu pojawiły gwiazdy muzyki rap, np.: Snoop Dogg.

Aktor również występuje w powtarzających się rolach w dwóch seriach filmowych: w Szybkich i wściekłych oraz w Transformersach. Produkcje te są najlepiej zarabiającymi seriami filmowymi na świecie.

Tyrese Gibson - Szybcy i wściekli

Tyrese Gibson zagrał Romana Pearce'a w filmowej serii Szybcy i wściekli. Pierwszy raz w serii pojawił się w drugiej części – Za szybcy za wściekli (2003) obok swoich najlepszych przyjaciół: Paula Walkera i Evy Mendes. Jak się okazało, Singleton wyreżyserował wielki hit kasowy. Tyrese Gibson jako Roman Pearce powrócił w Szybcy i wściekli 5 (2011), Szybcy i wściekli 6 (2013), Szybcy i wściekli 7 (2015) oraz w Szybcy i wściekli 8 (2017).

d2mbxip

Dużym szokiem dla całej ekipy filmowej, a przede wszystkim dla blisko przyjaźniących się ze sobą głównych aktorów serii (Vin Diesel określał te więzi, jako rodzinne), była tragiczna wieść o przedwczesnej śmierci Paula Walkera, który zginął za kierownicą samochodu.

Tyrese Gibson - Transformers

W filmowej serii Transformers Gibson gra rolę sierżanta Roberta Eppsa (pojawiając się w pierwszej części serii). Gibson był członkiem obsady zespołu, w którego skład wchodzili: Josh Duhamel, John Turturro, Megan Fox, Anthony Anderson, Jon Voight oraz gwiazda Shia LaBeouf, wraz z reżyserem i koproducentem Michaelem Bay'em.

Steven Spielberg pełnił rolę producenta wykonawczego w całej serii. Pierwsza część filmu zarobiła na całym świecie blisko 710 milionów dolarów. Tyrese jako sierżant Robert Epps powrócił w sequelach: Transformers: zemsta upadłych (2009), Transformers 3 (2011) i Transformers: Ostatni Rycerz (2017).

Tyrese Gibson - pozostałe filmy

d2mbxip

W 2005 roku Gibson po raz trzeci podjął współpracę z reżyserem Singletonem podczas kręcenia filmu sensacyjnego Czterej bracia (2005), w którym aktor wystąpił wraz ze znanym Markiem Wahlbergiem.

Następnie Tyrese wystąpił w roli głównej w filmie akcji Cios poniżej pasa (2006), razem z Meagan Good.
W 2008 roku Gibson wystąpił jako przeciwnik Jasona Stathama w widowiskowym filmie Death Race: Wyścig śmierci.

d2mbxip
d2mbxip