Trwa ładowanie...
d3ay5lw

Tysiąc lat dobrych modlitw

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
d3ay5lw

Film jest opowieścią o ojcu który przyjeżdża do USA wesprzeć córkę w ciężkich chwilach po rozpadzie jej małżeństwa. Niestety jego mocne przekonanie że jeszcze wszystko da się naprawić w połączeniu z próbami poznania odpowiedzi ma pytanie - dlaczego doszło do rozwodu – sprawia że córka zaczyna go unikać.

Zanim bohater znajdzie w sobie odrobinę zrozumienia dla córki, postanowi zwiedzić miasto w którym mieszka. To z kolei doprowadzić do pewnego niezwykłego spotkania i zrozumienia gorzkiej prawdy...

Pan Shi wdowiec mieszkający w Beijing postanawia odwiedzić swoją przebywającą w USA córkę jedynaczkę. Yilana przeszła niedawno rozwód, ojciec chce więc ją pocieszyć i pomóc jej zwalczyć traumę.

Bohater stawia sobie za danie doprowadzić do uleczenie związku córki. Niespodziewanie jednak córka zaczyna go unikać gdy próbuje się od niej dowiedzieć co sprawiło że rozwiodła się z mężem.

Pan Shi rozbity zachowaniem córki, postanawia zwiedzić miasto, tak poznaje Madame, straszą kobietę która znalazła się w USA uciekając przed irańską rewolucją. Bohater zaprzyjaźnia się z kobietą, niestety ta nowa nić porozumienia nagle się urywa gdy syn Madame oddaje ją do domu spokojnej starości.

Pan Shi nie był gotowy na konfrontacje z córką i prawdę jaką opowiedziała mu Madame, jednak dzięki podjęciu tych wyzwań ostatecznie nauczył się akceptować rzeczy takimi jaki one są i znalazł w sobie nieco zrozumienia dla córki.

Tysiąc lat dobrych modlitw
Tytuł oryginalny

Thousand Years of Good Prayers

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2007

Czas trwania

83 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ay5lw
d3ay5lw
d3ay5lw